Második hely az FC Ajka tornáján

Az Illés Akadémia U13 csak a döntőben talált legyőzőre.

Az Illés Akadémia U13 Pálla Norbert, Sóvári Dávid – Babos Kolos, Szukics Alex, Őri András, Bajzek Benedek, Német Ádám, Varga Máté, Varga Vince Lőrinc, Károlyi Levente, Török Balázs, Németh Dominik, Németh Kristóf, Fazekas Bruno összeállításban utazott el Ajkára az FC Ajka kupára. A Tóth Zsolt vezette társaság 1X20 perces mérkőzéseket játszott. A nyolccsapatos tornán a mieink az A jelű négyesbe kerültek. Az Újpest elleni 3–0-val kezdtünk: Károlyi Levente kétszer iratkozott fel a góllövők közé, Varga Máté pedig egyszer. A második mérkőzésen a Gyirmót SE Győr következett, akik ellen 2–0-ra győztünk (Varga Vince Lőrinc és Varga Máté). A csoportban zárásként a Veszprémi FC USE elleni találkozón nem született gól.

Hét ponttal, csoportelsőként került az elődöntőbe, ahol a B csoport másodikjával, az SC Weiz-cel találkoztunk. 5–0-ra nyertünk, Németh Dominik duplájával, valamint Német Ádám, Fazekas Bruno és Babos Kolos egy-egy találatával. A döntőben az addig szintén veretlen ETO FC Győrrel találkoztunk. A meccs első 12 percében magas színvonalon futballoztunk, nem lépték át a térfelet a Rába-partiak, a ziccereink azonban kimaradtak. Ráadásul kétszer is kaphattunk volna büntetőt kezezés miatt, ám a síp mindkétszer néma maradt. Az ETO aztán két kapufával jelentkezett, majd egy akciógóllal megszerezték a vezetést. Ezt követően is a támdásokat erőltettük, Bajzek Benedek kísérlete után a gólvonalról vágták ki a labdát a győriek, akik aztán a lefújás előtt ismét betaláltak, így 2–0-ra nyertek, mi pedig a második helyen zártunk. A csapatunk legjobbjának Német Ádámot választották meg, míg a torna legjobb játékosa az Illés Akadémia növendéke, Babos Kolos lett!

Nagyon hasznos tornánk vagyunk túl, köszönjük a szervezést az ajkaiaknak! Kombinatívan és szemre is tetszetősen futballoztunk, megérdemelten jutott a döntőbe ez a két csapat. Elégedett vagyok, ugyanis nagyon sok jó egyéni teljesítményt láttam, mindenki büszke lehet magára. Egyértelműen pozitív napon vagyunk túl