Magyarországot átölelő kirándulás továbbjutással

Az U17-es kupasorozatban Nyíregyházára utaztak Kovács László tanítványai.

Nyíregyháza Spartacus FC U17 – Illés Akadémia U17 0–3 (0–2)
Illés Aka. U17: Pikács – Tóth K., Tasnádi, Nyári, Papp – Söptei, Szücs (Hende D., 62.), Szele – Kelemen M., Klement, Szilvási (Tóth E., 62.) Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Kelemen M. (5., 0–1), Klement (25., 0–2; 76., 0–3, mindkettőt 11-esből)

A pályaválasztójoggal kisorsolt csapatok közül a legtávolabb lévőt, azaz a Nyíregyházát kapta kupaellenfélül az Illés Akadémia U17. A piros-kékek az U17-es Alap-bajnokság középmezőnyében tanyáznak. Gyorsan előnybe került: Söptei Bálintot buktatták a 16-os jobb oldali sarkánál. A Nyári Olivér által középre tekert szabadrúgást a legmagasabb ugró Kelemen Mirkó a bal felső sarokba bólintotta, 0–1. Amikor a félidő felén léptünk túl, megdupláztuk az előnyünket! Szele Máté ugratta ki Klement Dávidot, akik a védők együttes erről buktattak a 16-oson belül. A sértett a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt, 0-2

Mind labdabirtoklásban, mind mezőnyjátékban a hazaiak fölé kerekedtünk. A 62. percben hármat is cserélt Kovács László: Kelemen Gergő és Tóth Erik mellett pályára léphetett a még a Savaria Nemzetközi Ifjúsági Torna első játéknapján megsérülő Hende Dániel is. Válogatott játékosunknak ez volt az első tétmérkőzése a 2024/2025-ös szezonban! A végeredmény a 76. percben alakult ki. Papp Máté lőtt kapura egy szöglet után, majd a védőkről felpörgő labdát Klement Dávid szelídítette meg, egy csellel becsapat a kapust, aki lerántotta, 11-es! Ezúttal is a sértett állt a labda mögé, aki Antonín Panenkát lekopírozva bökte a labdát a kapuba, kialakítva a 3–0-s Illés Akadémia-sikert.

Szervezett ellenféllel játszottunk, azonban nekünk nagyon jó labdaszerzéseink voltak a hazaiak védőzónájában. Magabiztosak voltunk, a srácok nagyon akarták a sikert. Akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak, azok remek teljesítménnyel hálálták meg a kapott bizalmat. Minden játékos, minden csapatrész között kiváló volt az összhang, ami ma magabiztos győzelmet eredményezett

– mondta az U17-es korosztályunk vezetőedzője, Kovács László.