Ma is szerepet kapott Huni és Zalán

A magyar U18-as válogatott újból legyőzte Bulgáriát.

A keddi nemzetek közötti találkozót ma újabb követte: az U18-as magyar válogatott 2–1-re legyőzte a bolgárokat. Ahogy az várható volt: teljesen új csapatot küldött csatába Oross Márton szövetségi edző. A vendégek szerezték meg a vezetést: egy eladott labda után a 18. percben kerültek előnybe, és mivel több gól nem esett a szünetig, így 1–0-s hátrányban mehettünk pihenőre. Az 57. percben Kiss Norbert góljával egyenlítettünk: egy szabadrúgás után a felcsúti játékos volt jókor jó helyen, 1–1. Balbekk-poszton cserélt Oross Márton, így Horváth Hunor két nap alatt a második válogatott meccsén szerepelhetett – ezúttal fél óra jutott az Illés Akadémia játékosának. A 71. percben egy jobb oldali szöglet után Kiss Norbert fejese a rövid saroknál álló bolgár védőn irányt változtatva védhetetlenül vágódott a rövid sarokba, 2–1. A hajrára fordulva Kállai Zalán is beállt. Az eredmény már nem változott, így másodjára is legyőztük Bulgáriát.

Újabb nehéz meccset játszottunk egy jól szervezett ellenféllel szemben. Jobban futballoztunk, mint kedden, de kidolgozott helyzetekben nem mutatkozott meg a fölényünk, ezen mindenképpen dolgoznunk kell a jövőben. Örülök a sikerélménynek, mert a győzelmek önbizalmat adnak a csapatnak, segítik az építkezést, de természetesen az is látszott, hogy sok játékelemben kell még javulnunk a tétmérkőzésekig

– értékelt a mérkőzés után Oross Márton szövetségi edző.