Lendületes és változatos meccsen győztek U17-eseink

Kovács László együttese támadásban kifejezetten szép dolgokat művelt.

Illés Akadémia U17 – Fehérvár FC U17 3–1 (1–1)
Illés Aka. U17:
Őri K. – Klement, Tasnádi Á., Nyári – Markó, Szücs, Szele, Papp – Söptei, Sági – Krone. Csereként pályára léptek: Pikács – Bolla Á., Tóth K., Kelemen M., Kelemen G., Sipos-Kiss, Tóth E. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Sági (13., 1–1), Sipos-Kiss (68., 2–1; 89., 3–1)

Ismerkedésre nem hagytak egymásnak időt a felek a jövő heti bajnoki rajtra készülve: a 7. percben egy jobb oldali akció végén jött középre a labda, ezt elsőre még mentettük, de túl röviden, a 16-os előtti körívre lepattantó labdát a vendégek játékosa nagy erővel a kapu jobb felébe lőtte, 0–1. Előtte is és utána is volt lehetőségünk a gólszerzésre, ám a mi helyzeteink kimaradtak: előbb Krone Niklas nem talált kaput egy szép Markó Martin–Söptei Bálint-kombináció után, a másodiknál pedig túlontúl kivárt Szele Máté. Nem sokkal később Papp Máté beadását Szele Máté fejelte mellé. A 13. percben egyenlítettünk: Szele Máté játszotta meg Sági Marcellt, aki becselezte magát a büntetőterületen belülre, erős középreadását blokkolták a védők, ám a lecsorgót visszaszerezte és két csel után a hosszú sarokba lőtt, 1–1! A változatosság megmaradt: egy fehérvári szöglet Őri Krisztofer védett bravúrral!

Öt perc telt el a II. félidőből, amikor labdánk volt a vezetéshez: hárman vezettük a játékszert két védőre, ám Krone Niklas lövése mellé ment. A 16-os jobb sarkáról jöhettünk szabadrúgással az 54. percben: Tóth Erik lövése a felső kapufán csattant. Nem sokkal később Sipos-Kiss Dániel kapáslövése ment kevéssel mellé. A félpályán kapott labdát és fordult le a védőjéről Sipos-Kiss Dániel a 68. percben, megverte futásban is a védőit és 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–1! Nem sokkal később második gólunk szerzője feladó volt: Tóth Kornél kapufára fejelte a labdát. Újabb egy perc múlva Sipos-Kiss Dani lövésénél hárított a piros-kékek kapusa. A 75. percben Söptei Bálint a jobb oldalról lépett be a 16-oson belülre, lövése a jobb oldali kapufán csattant. A 89. percben lezártuk a találkozót: Söptei Bálint kísérlete még kijött a kapusról, a kavarodásban Sipos-Kiss Dániel találta meg és vágta a kapuba, kialakítva a 3–1-es végeredményt!

Gyengén kezdtünk, nem volt meg a megfelelő agresszivitás, lassan közlekedtünk. Jó hatással volt ránk az ellenfél gólja! Átvettük a kezdeményezést és remek átmeneteket produkáltunk. Ebből helyzeteink és lehetőségeink volt: az elsőben is, de a másodikban főleg – az utóbbian elért három kapufa és két gól önmagáért beszél. A védekezés stabil volt, a vendégek pontrúgásaikra jól reagáltunk. A cserék abszolút hozzátettek a játékhoz! Az összkép pozitív volt a mai mérkőzésen