Leány U19: értékes, kapott gól nélküli három pont a DVTK ellen

Csapatunk az első, valamint a második félidőben is kétszer köszönt be és 4–0-ra verte a miskolciakat.

Illés Akadémia-Viktória U19 – DVTK U19 4–0 (2–0)
Illés Aka.-Viktória:
Kocsi P. (Francsics V., 46.) – Németh Z., Müller Zs., Szabó F., Lukács K. (Stadler K., 60.) – Márkus G., Bukor Z., Szilvási N. (Gyócs-Németh C., 60.) – Czakó Z., Csombor L., Mesterházy I. Vezetőedző: Tebeli György.
Csombor L. (39., 1–0), Szilvási N. (45., 2–0), Czakó Z. (74., 3–0), Mesterházy I. (88., 4–0)

U15-ös és U17-es korosztályunk fölényes győzelme után vasárnap U19-es leányainkon volt a sor, hogy tökéletes befejezést adjanak csapataink „DVTK-s” hétvégéjének. Könnyűnek semmiképpen sem ígérkezett a feladat, a miskolciak ugyanis két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel a tabella harmadik helyét foglalták el a mérkőzést megelőzően.

Ennek ellenére a mieink már rögtön a találkozó elején jelezték szándékaikat. Támadólag léptünk fel, magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és már az első percekben megvolt arra a lehetőségünk, hogy akár gólokkal vezessünk. Formás támadásokat vezettünk, jól használtuk ki villámléptű támadóink gyorsaságát, ezzel pedig rendre veszélyt tudtunk teremteni ellenfelünk kapuja előtt. Volt, hogy centik hiányoztak a gólhoz, de olyan is volt, hogy nem a legjobb döntést hoztuk az utolsó passznál, vagy a befejezésnél. A 39. percben aztán megtört a jég: egy sarokrúgás utáni kavarodást követően Csombor Luca elé került a labda, aki kapásból, állítgatás nélkül lőtte azt a hálóba, 1–0. Lélektani szempontból fontos pillanatban szereztünk vezetést, ráadásul a második gólunkat is rá tudtuk rúgni, méghozzá még a szünet előtt: Szilvási Nelli oldalszabadrúgása mindenki előtt elment, senki sem ért bele, ez pedig meg is zavarta a vendégek hálóőrét, 2–0.

A folytatás első perceiben a miskolciak azért jelezték, hogy nem tettek le teljes mértékben a pontszerzésről, ezt követően azonban ismét az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Kemény párharcokban nem volt hiány, minden labdáért hatalmas csatát vívtak a felek. Lüktetett a mérkőzés, sokat tettünk a még megnyugtatóbb harmadik gólért, melyre a 74. minutumig kellett várni: Mesterházy Ivett robogott végig a pályán, majd passzolt roppant előzékenyen a másik oldalon érkező Czakó Zoé elé, aki higgadtan fejezte be az akciót. A kapuban Francsics Virág óriási védésekkel járult hozzá, hogy lehúzva maradjon a roló, a 88. percben pedig előkészítése után Mesterházy Ivett maga adta meg a kegyelemdöfést egy szép kiugratás, majd jobb oldali centerezés után. Együttesünk így 4–0-s győzelmet könyvelhetett el egy igencsak masszív, stabil ellenféllel szemben.

Úgy gondolom, összességében teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Végig irányítottuk a mérkőzést, jobbak voltunk a DVTK-nél, de az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy nekik is voltak lehetőségeik. 0–0-nál a kapufa segített ki minket, ott a saját labdakihozatalunkból kerültek helyzetbe egy eladott labda után. A szünetben azt kértem a lányoktól, hogy picit bátrabban játsszunk, valamint passzoljunk többet. Úgy éreztem, tengelyben kicsit keveset van játékban a labda, illetve túlzottan a bal oldalunkra koncentrálódott a futballunk. Ezeket próbáltuk kijavítani a második játékrészben. A sebességünkkel nem igazán tudtak mit kezdeni, ebből helyzeteink is voltak és gólokat is tudtunk szerezni. Gratulálok a lányoknak, mert rendkívül brusztolós, hajtós mérkőzésen vagyunk túl, ahol a miskolciak egyáltalán nem adták olcsón a győzelmet, keményen beleálltak a találkozóba. Értékes meccsen értékes győzelmet arattunk, jövő héten a Győr otthonában folytatjuk

– összegezte a miskolciak elleni kilencven percet Tebeli György, a csapat vezetőedzője.