Leány U15: ellentétes félidők után iksz a szezonnyitón

Az Illés Akadémia leány U15 hullámhegyekkel és hullámvölgyekkel tarkított mérkőzésen játszott 3–3-at az MTK otthonában.

MTK Budapest U15 – Illés Akadémia-Viktória U15 3–3 (2–0)
Illés Aka.-Viktória U15:
Szilágyi L. (Vezendi F., 70) – Csejtey K. (Imre B., 70.), Széplaki S., Derényi A., Nistor M. (Horváth L., 70.) – Palatin D. (Petrik Z., 79.), Karancsi E., Mogyoróssy Z. – Heiszter H. (Bedő N., 70.), Horváth A., Galambos L. (Első H., 20.) Vezetőedző: Ferencsik Evelin.
Gólszerzők: Első H. (41., 2–1), Széplaki S. (57., 2–2), Heiszter H. (66., 2–3)

A 2024/2025-ös idény első bajnoki fordulójában Budapestre, az MTK otthonába szólította a sorsolás az U15-ös lányokat. Ferencsik Evelin és Tóth Alexandra tanítványai kemény felkészülésen vannak túl, hasznos, tanulságos nemzetközi erőfelmérőkkel készültek a rajtra, melyet rendkívül motiváltan, elszántan vártak. Ennek ellenére a mérkőzés első félideje nem úgy sikerült, ahogyan azt szerettük volna. Nem találtuk a ritmust, nem tudtuk elkapni a fonalat, „öltözőben maradásunkat” pedig két góllal büntette az MTK, amely így 2–0-s előnyről várhatta a második felvonást. A szünetben rendezni kellett a sorokat, amit meg is tettünk. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy egy centerezés után Első Hanna már a 41. percben szépített és 2–1-re módosította az állást. Egy másik Illés Akadémia-Viktóriát láthattunk a pályán, amely dominált, helyzeteket dolgozott ki, s amely a 57. percben Széplaki Sára révén egalizált. Ezt követően is megmaradt a lendület, a lányok nagyon sokat tettek a fordításért, ennek pedig a 66. percben Heiszter Hanna jóvoltából meg is lett a gyümölcse, 3–2-re már mi vezettünk! A hátralévő időt aztán sajnos nem tudtuk kihúzni kapott gól nélkül, egyenlített az MTK, így 3–3-as eredménnyel zárult a rendkívül fordulatos, gólgazdag találkozó.

Két teljesen ellentétes félidőt játszottunk. Az első felvonásban ellenfelünk akarata érvényesült jobban, sokszor alulmaradtunk a párharcokban, ráadásul ehhez még asszisztáltunk is két „gólpasszal”. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a lehetőségeink nekünk is megvoltak, ezeket azonban nem tudtuk értékesíteni. A fordulás után aztán már a szebbik arcunkat mutattuk. Átvettük az irányítást, szép gólokat szereztünk, végre úgy játszottunk, ahogy tudunk. Ennek fordítás lett az eredménye. Ezután is adódtak helyzeteink, de kiemelném, hogy remekül védett az MTK kapusa. Nagy tanulság a lányoknak, hogy nem szabad így kezdeni egy mérkőzést, viszont azért dicséretet érdemelnek, hogy ezután így fel tudtunk állni és fordítani is tudtunk. A vége 3–3 lett, azt gondolom, igazságos döntetlen született. Első félidő az MTK csapatáé, a második a miénk volt

– foglalta össze a látottakat Ferencsik Evelin vezetőedző.