Látványos mérkőzés rengeteg helyzettel

Kifejezetten élvezetes találkozót játszott az Illés Akadémia U16.

Illés Akadémia U16 – FC Petrzalka U16 1–2 (0–2)
Illés Aka. U16:
Kostyák – Angler J., Harkály, Pintér, Csonka – Mihály, Börczi – Horváth Á., Bosnyák Bence, Kiss-Szécsényi – Németh L. Csereként pályára lépett: Rapali – Szakály, Gartner, Hányi D., Hideg, Mórocz, Ládonyi. Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerző: Gartner (56., 1–2)

Az első héten már felkészülési találkozó várt Németh Richárd csapatára: az ellenfél labdakihozatalait megfelelően kontrolláltuk, a támadásépítéseiket meg tudtuk akadályozni, sokszor megszereztük a labdákat. Jól nézett ki a játékunk, többször is egy-két érintővel futballoztunk. A labdavesztéseink után a visszarendeződéssel voltak azonban gondjaink és ezt kétszer ki is használták a fekete-fehérek.

Tíz perc telt el a második félidőből, amikor betaláltunk: egy jó labdaszerzés után, Mórocz Hunor átadásából Gartner Raul középről, 11 méterről a kapus mellett lőtt a kapuba, 1–2. Egy perc múlva egy újabb gyors jobb oldali akció után Mihály Dániel elé került a labda, akinek 14 méterről leadott lövése centikkel kerülte el a hosszú felső sarkot. Felpörgött a játék: egy bal oldali vendégakció végén Rapali Zsombor védett nagyot lábbal, a rövid sarok elöl mentett szögletre. A játékrész derekán egy szép bal oldali akció után kerültünk helyzetbe, de a lövés fölé szállt. A következő támadásnál Ládonyi Bálint kapott jó passzt jobbról, azonban az ő kísérlete is kevéssel fölé ment. Egyértelműen mi kerültünk fölénybe, folyamatosan jöttek a beadások jobbról is és balról is, a vendégek saját testi épségüket sem kímélve védekeztek. Amikor ők is verve voltak, akkor a kapufa segítette ki a vendégcsapatot – történt ez kétszer is a hajrára fordulva. Újfent betalálni nem sikerült, így 2–1-es vereséget szenvedtünk az első felkészülési találkozón.

Egy hét munka után és az első találkozó után kijelenthetem, hogy sok pozitívumot látok, valamint rengeteg tennivalót magunk előtt. A helyzetek alapján meg kellett volna fordítanunk a mérkőzést. Örülök, hogy jó mérkőzést játszhattunk egy remek csapattal

– tekintett vissza a meccsre Németh Richárd.