Kocsi Petra, Lukács Korina és Müller Zsófi játszott az U17-es válogatottban

A héten kétszer is megmérkőzött Telkiben a magyar és a svájci női U17-es válogatott. A találkozókon akadémiánk játékosai közül Kocsi Petra, Lukács Korina és Müller Zsófia lépett pályára.

Gajdóczi Tibor, a női U17-es válogatott szövetségi edzője az Európa-bajnoki selejtezőkre készülve, a kísérletezésre szánta a két mérkőzést. A korosztály erősségei közül például Szarvas Sára, Vincze Borbála és a mi Csombor Lucánk most nem volt kerettag és mind a négy félidőben más kapus védett – így jutott Kocsi Petrának az első találkozó második játékrésze.

Az Európa legjobbjai közé tartozó svájci U17-es válogatott ellen – amelynek stábjában korábban jelenlegi U19-es szövetségi edzőnk, a Viktória FC egykori támadója, Szarvas Alexandra is dolgozott – Müller Zsófi mindkét találkozón a kezdőcsapatba került, az elsőn (0–4) egy félidőt, a másodikon (0–5) 62 percet játszott, utóbbin Lukács Korina kezdőként kapott szerepet.