Kiváló támadófutball

Hazai pályán győzött az Illés Akadémia U19.

Illés Akadémia U19 – Paksi FC U19 4–1 (2–1)
Németh H. – Abért B., Németh R., Csörnyei, Erdei – Csalló, Bolla B. (Bécsy, 46.) – Bene (Skravanek, 70.), Paizs (Szabó B., 70.), Menzselejev (Fülöp, 75.) – Pljesovszki (Abért O., 57.). Vezetőedző: Szűcs János.
Gólszerzők: Bene (8., 1–0), Németh R. (23., 2–0), Abért O. (65., 3–1), Bécsy (71., 4–1)

Első hazai találkozóján a bajnokságot győzelemmel kezdő Paksot fogadta az Illés Akadémia U19. A mieink a múlt héten Kisvárdáról tértek haza „pontosan”. Napos, egyben szeles időben kezdődött meg a mérkőzés. Mi léptünk fel támadólag, az első helyzet Pljesovszki Gergő előtt adódott: a lövését a kapus ütötte ki, a kipattanót a bekkek blokkolták. A 8. percben már előnybe kerültünk: egy középpályás labdaszerzés után balra került ki a labda, Bene Dániel belépett vele a 16-oson belülre és kilőtte a hosszú sarkot, 1–0. Ebben az időszakban főleg a balszélen voltunk aktívak, akár Bene, akár Pljesovszki került helyzetbe, lövéssel zártuk az akciót, azonban vagy nem találtunk kaput, vagy védett a paksi hálóőr. A félidő felénél megdupláztuk az előnyünket: Paizs László remek szögletét Németh Richárd klasszis mozdulattal fejelte 6 méterről a kapu bal felébe, 2–0. Szépen csordogált tovább a meccs, ám a 41. percben teljesen váratlanul szépítettek a Duna-partiak: egy 18 méteres, mellé tartó lövésbe akaratlanul ért bele a zöldmezesek támadója, akiről a kapu bal felébe vágódott a labda, 2–1.

A játék képe hasonlatos volt a II. félidőben is: mindig benne volt a veszély a játékunkban és 20 perc elteltével ismét kettőre növeltük a különbséget. Bene Dániel az ellenfél térfelének közepére vitte be a labdát, onnan ugratta ki tökéletes ütemben Abért Olivért, aki a kapus mellett higgadtan passzolt a hálóba, 3–1. Pár perc múlva pedig egy baloldali szabadrúgás után Németh Ricsi fejelt 14 méterről, a kapus a léc alól szögletre piszkálta a labdát. Paizs László adta be a sarokrúgást, azt kifejelték éppen vissza neki: ő behozta az alapvonalon, egy csel után finoman visszagurított, Bécsy Bendegúz lövését elsőre blokkolták, ám másodjára a hosszú felsőbe emelt, 4–1. Ezzel el is dőlt a meccs, Szűcs János csapata teljesen megérdemelten tartotta itthon a három bajnoki pontot.

Már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát. Működött a meccstervünk, próbáltuk a gyors átmenteinket kamatoztatni, ami maximálisan sikerült. Nem tudtak ez ellen védekezni a vendégek, több ziccerünk is volt. Tetszett a középsőzónás védekezésünk, egyre inkább úgy látom, hogy stabilok vagyunk, nem tudnak bennünket megbontani. Egy balszerencsés gólt kaptunk, egy megpattanó lövésből. Ez sem zavart meg bennünket, a II. félidőben újabb gólokat szereztünk. A cserék abszolút hozzátettek a meccshez, ketten gólt is szereztek. Továbbra is ezt várom: aki csereként száll be, tegye így, ezért tudtunk a második félidőben is azon a színvonalon működik, mint az elsőben. A srácok maximálisan hozták, amit vártunk