Kiszakította a gólzsákot a leány U17 az első felkészülési mérkőzésen

A felkészülés második hetének végén már előkészületi mérkőzés szerepelt U17-es lányaink programjában, akik a horvát ZNK Medimurje Cakovec együttesét látták vendégül.

Illés Akadémia U17 – ZNK Medimurje Cakovec U17 13–0 (6–0)
Nagy Cs. (4), Alasz H. (3), Balla F. (2), Bihari P. (2), Faggyas J., Sipos-Kiss V.,

Biró Bence, Szabó-Kiss Zsófia és Balogh Henrietta az Alasz Hanna, Balla Fanni, Bedőcs Lea Sára, Bihari Csenge, Bihari Patrícia, Csanádi Kata Róza, Faggyas Jázmin, Farkas Emese, Harmath Ramira, Kopfensteiner Szonja, Licskai Léna, Nagy Csenge, Sági Fruzsina, Schőnig Réka, Sipos-Kiss Virág, Takács Míra, Vasi Abigél összeállítású kerettel futott neki az idény első erőfelmérőjének, melyet hatalmas motivációval és lendülettel kezdtünk.

Csapatunk rögtön tudatosította ellenfelében, hogy gólokat akar szerezni, nem is kellett sokat várni az elsőre: Nagy Csenge köszönt be, 1–0-ra vezettünk. Egyértelműen uraltuk a mérkőzést, szép támadásokat vezettünk, Nagy Csenge újabb két találatával pedig a 28. percben már 3–0 volt az állás. Az előny birtokában sem lassítottunk, nagy kedvvel futballoztunk, ellenfelünk pedig a szünetig még három alkalommal készülődhetett középkezdéshez: Alasz Hanna duplázott, majd rendkívül önzetlenül Faggyas Jázminnak osztott ki egy gólpasszt, így aztán 6–0-ról kezdődhetett meg a második negyvenöt perc.

A játék képe ekkor sem változott: szinte felbillent a pálya, a horvátok pillanatokra tudták csak megtartani a labdát, nálunk pedig a csereként beszálló játékosok is nagy motivációval, elszántan vetették bele magukat a küzdelembe. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy Balla Fanni gólokat szerzett, többek között egy tanári akció végén is betalált egy rendkívül higgadt megoldás után, Bihari Patrícia is duplázott és Sipos-Kiss Virág is megzörgette a vendégek hálóját. A találkozó így végül 13–0-s zöld-fehér sikerrel ért véget, a lányok pedig igencsak színes, széles repertoárját vonultatták fel annak, hogy milyen dolgokra, megoldásokra képesek és mennyi kreativitás van bennük.

Örülök, hogy mérkőzést játszhattunk, de talán mondhatom azt, hogy előzetesen azért egy komolyabb játékerőt képviselő ellenfélre számítottunk. Minden tekintetben nagy volt a különbség a javunkra. Éppen ezért a nyomás alatti labdabirtoklást sem igazán tudtuk gyakorolni, ami előzetesen a tervem volt. Amíg ellenfelünk bírta szusszal és motivációval, addig úgy nézett ki, hogy egy hatékony edzőmérkőzést tudhatunk majd magunk mögött, utána viszont már örömfoci volt. Összességében mindenki hozta azt, amit kértünk tőle, jó teljesítményt nyújtottunk, de biztos vagyok abban, hogy egy teljesen más helyzet lesz majd, amikor lesz rajtunk nyomás és egy erősebb, harapósabb csapattal találkozunk. Amennyiben akkor is ilyen önbizalommal és nyugalommal játszunk, akkor egy jó szezonnak nézünk elébe. Gratulálok a csapatnak!

– összegzett az első felkészülési találkozót követően Biró Bence vezetőedző.