Izgalmas és színvonalas volt a bajnoki kezdés U17-eseink számára.

Illés Akadémia U17 – Várda LA U17 2–2 (1–1)
Illés Aka. U17:
Őri K. – Klement, Tasnádi, Nyári – Markó, Szücs, Szele, Papp – Söptei – Krone, Sági. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Markó (30., 1–1), Sipos-Kiss (82., 2–2)

Hiába a 10 órás kezdés, már ekkor nagyon meleg volt. Nem is kezdtünk jól, pontatlanok voltunk. Aztán a 7. percben Szele Máté lépett be jobbról a 16-oson belülre, passzát Krone Niklas tette kapura, ami egy védőn lelassulva a kapus csemegéje lett. Egy perc múlva gólt kaptunk: egy 16-oson belülre löbbölt labda után rendkívül balszerencsés módon került a labda a kapunkba, 0–1. A 21. percben a várdaiak jobb oldali támadójáról feledkeztünk meg, ziccerben vezette a labdát Őri Krisztoferre, aki hárította a kísérletet! Félóra elteltével sikerült egyenlítenünk! Sági Marcell szögletét Markó Martin fejelte a hálóba, 1–1! Inkább mi kezdeményeztünk ezek után, ám több gól ebben a játékrészben már nem született.

A szünetben három helyen is változtatott Kovács László. Lövéssel is kezdtünk, a 47. perben Söptei Bálint célozta meg a jobb alsót, de leért a várdai kapus. Ahogy ugyanő remekül vetődött ki egy perc múlva, amikor Söptei beadásánál avatkozott közbe remek ütemben. Pár perc elteltével egy veszélyes vendégtámadásnál a középre passzolt labdát tették volna kapura a pirosmezesek, ám a blokk és Őri Krisztofer is a helyén volt. Ígéretes akciónkat akasztott meg a várdaiak jobbhátvédje a 60. percben: mivel már volt sárga lapja, a második egyben kiállítást is jelentett. Ennek ellenére a szabolcsiak egy kontraakció után kerültek előnybe a 65. percben. Mentünk előre az egyenlítésért. A 82. percben Söptei Bálint tartotta meg a labdát a 16-oson belül, visszagurítását Sipos-Kiss Dániel átvette és ballal a kapuba vágta, 2–2. Ezek után hajtottunk a győztes gólért, ám a beadásainkat és szögleteinket remekül hatástalanította a vendégkapus, vagy blokkoltak a bekkek, így maradt a döntetlen.

Már 10 órakor is rendkívüli hőség fogadott bennünket és egy remek ellenféllel találtuk magunkat szemben. A Várda mentálisan és fizikálisan is erős csapat, kellő sebességgel megspékelve. Rosszul kezdtünk, ráadásul egy beadást elvétettünk, amint góllal büntettek. Az egyéni- és a csapatrész-védekezésünk nem úgy működött ebben a periódusban, ahogy kellett volna, jó pár alkalommal védenie kellett a kapusunknak. Ám átvészeltük ezt az időszakot és egy pontrúgás után egyenlítettünk. A II. félidőben a mi akaratunk érvényesült, több lehetőségünk volt és labdabirtoklásban is ellenfelünk fölé nőttünk. Igaz, a Várda egy-egy átmenete gyors volt. A mi akaratunkból fogyatkoztak meg a vendégek, ám amikor azt hittük, hogy az emberelőny elég, ez rögtön meg is bosszulta magát. A kapott gól után mindent egy lapra feltéve rohamoztunk, még a győzelem is ott lebegett a szemünk előtt, de az összkép alapján a döntetlen egy kifejezetten színvonalas meccsen igazságos. Mindkét csapatnak nagy taps jár, ebben a kánikulában odatették magukat rendesen