Két győzelem és egy vereség a pozsonyi tornán

A koronázó város látta vendégül az Illés Akadémia U13-at.

Minitornára utazott Pozsonyba Sátori Barnabás együttese, az Illés Akadémia U13. A mieink idei keretéből Dudás Noel, Kovács Viktor – Tóth Noel, Husz Milán, Lajos Patrik, Lengyel Ágoston, Németh Levente, Baranyi Borisz, Novák Bence, Varga Benedek, Ihász Bendegúz, Majlinger Máté, Boda Zétény, Molnár Bálint és Bangó Benedek kapott lehetőséget. A torna teljes pályán zajlott, egy mérkőzés 1X40 percig tartott, a felek 10+1-es felállással néztek farkasszemet egymással. A rendező pozsonyi Slovan elleni 1–0-val indítottuk a tornát, majd a Zólyombrézó ellen 8–1-es sikert arattunk! Zárásként az MTK-val meccseltünk: a kék-fehérek 4–0-ra győztek, ezzel pedig meg is nyerték a minitornát.

Csapatszinten mentális célokat tűztünk ki a mai napra, a hívószavaink az együttműködés és a győzni akarás volt – ám az időjárási körülmények miatt a kitartást is hozzájuk kellett csatolni. Le a kalappal az egész társaság előtt! Mindhárom mérkőzésen megvalósultak ezek az elemek! Sőt, a harmadik meccsen melynek számszerű eredménye azt véli sejtetni, hogy nagyon kikaptunk – kifejezetten jól játszottunk egy remek erőkből álló együttessel szemben. Látjuk, miben kell még tovább fejlődni egyéni- és csapatszinten is. Gratulálok a srácoknak, a céljainkat elértük és nagyon fontos tapasztalatokat szereztünk

– értékelt Sátori Barnabás, a zöld-fehérek vezetőedzője.