Kemény ellenféllel szemben nyert a leány U17

A mieink az Újpest FC U19-es együttesének otthonában arattak 3–2-es győzelmet az utolsó felkészülési mérkőzésükön.

Újpest FC U19 – Illés Akadémia-Viktória U17 2–3 (1–1)
Nagy Cs. (2), Alasz H.

Az Illés Akadémia korosztályai immáron a célegyenesben, de legalább is annak közvetlen közelében vannak a bajnoki rajtot illetően. Ennek megfelelően az U17-es leányaink számára is elérkezett az utolsó felkészülési mérkőzés ideje. Biró Bence, Szabó-Kiss Zsófia és Balogh Henrietta a Farkas Emese, Takács Míra, Nagy Csenge, Balla Fanni, Schőnig Réka, Bihari Csenge, Sági Fruzsina, Sipos-Kiss Virág, Harmath Ramira, Csanádi Kata Róza, Licskai Léna, Alasz Hanna, Vasi Abigél, Bihari Patrícia, Dobos Emese, Kopfensteiner Szonja, Bedőcs Lea Sára összetételű kerettel utazott a fővárosba, az Újpest FC U19-es csapatának otthonába.

A csapatok remek pályán mérkőzhettek meg egymással, a találkozó 17. percében pedig Nagy Csenge révén mi kerültünk lépéselőnybe. A lilák aztán nem hagyták annyiban a dolgot, még a szünet előtt egalizáltak, így aztán 1–1-nél harsant fel a második felvonás kezdetét jelző sípszó. A játékrész aztán kísértetiesen hasonló forgatókönyvvel indult, mint maga az összecsapás: megint jött Nagy Csenge, újfent gyors góllal nyitottunk és 2–1-re vezettünk. Ellenfelünk aztán másodszor is fel tudott állni és 2–2-re módosította az állást. Azonban az utolsó szó a miénk volt: a 71. percben Alasz Hanna vette be a budapestiek kapuját, a gól pedig azt jelentette, hogy 3–2-es idegenbeli sikert arattunk az MTK elleni bajnoki rajt előtti utolsó erőfelmérőn.

Nagyon hasznos felkészülési mérkőzésen vagyunk túl. Egy olyan csapattal játszottunk, amely – bár olyan túl nagy extrát nem tudott mutatni, ám – amit játszott, és amit akart játszani, azt igencsak jól csinálta. Fizikálisan, sebességben is egy nagyon jó kis együttessel volt dolgunk. Jól futballoztunk, jó meccset játszottunk, amit az is mutat, hogy a gólokon kívül is nagyon sok lehetőségünk volt. Kapufákig jutottunk, volt, hogy a kapusba rúgtuk a labdát, de több olyan helyzet is akadt, hogy centiken múlott az újabb találat. Nyilván ezúttal is jöttek ki hibák, hiányosságok: olyanok, amiket mondjuk az előző mérkőzéseken ügyességgel, játéktudással kompenzálni tudtunk. Ahogy említettem, minden szempontból a javunkra vált ez a mai találkozó, az pedig, amilyen jól játszottunk, és hogy ráadásul győzni is tudtunk egy 2-3 évvel idősebbekkel felálló csapat ellen, csak hab a tortán

– fogalmazott a találkozót követően Biró Bence vezetőedző.