KFC Komárno U12 – Illés Akadémia U12 1–5 (1–1, 0–2, 0–0, 0–2)
Illés Aka. U12 (keret):
Hende N., Guba – Papp O., Novák B., Tóth D., Dominek, Sömenek, Angler, Vigh Horváth D., Molnár B., Lakics, Rajos. Vezetőedző: Biegner Dániel.
Gólszerzők: Rajos (3), Lakics, Dominek

Nemzetközi felkészülési mérkőzésre a Révkomárom melletti Megyercsre látogatott az Illés Akadémia U12. A mieink – már a bajnokságra készülve – 4X20 perces találkozót vívtak a komáromiak hasonló korosztályával.

Hamar megadtuk a meccs alaphangját, hiszen Dominek Ádám már az első percben betalált! Lakics Roland mélységi passzát Dominek Ádi elsőre még a kapusba lőtte, de a kipattanónál nem hibázott, 0–1. Még az első negyedben egyenlített a komáromi csapat: rossz ütemben léptünk ki a védelemből, az így kialakult akció végén pedig betaláltak a hazaiak, 1–1.

A második felvonásban visszavettük, sőt, megdupláztuk az előnyünket. Molnár Bálint remek átadását Lakics Roland váltotta gólra, majd Rajos Ádi egyéni akció végén jobbról keresztbe vezette a labdát, és a rövidbe lőtt! A nagyszünetre tehát 3–1-es fórban mehettünk.

A harmadik etapban nem sikerült gólra váltani a helyzeteinket: akadt itt is néhány, ám pontatlannak bizonyultunk. Az utolsóban aztán ismét kétszer tudtunk eredményesek lenni. Előbb Horváth Dávid távoli lövését bravúrral védte a kapus, ám a kipattanóra Rajos Ádin érkezett, (1–4), míg egy szabadrúgásnál Molnár Bálintot kell megdicsérni remek felismerése miatt: gyorsan letette a labdát és a védők mögé löbbölte azt, amit Rajos Ádi átvett és a kapus mellett a háló közepébe lőtt, kialakítva az 5–1-es győzelmünket.

A mérkőzés során nálunk volt sokat a labda, azokat jól hoztuk ki, illetve az ellenféltől hamar elvettük, így leginkább az ő térfelükön folyt a játék. Főleg arról szólt a mérkőzés, hogy hol találjuk meg a rést és hogyan tudunk gólt szerezni – ez ötször is sikerült ma.

Hasonlóan a korábbiakhoz, ezúttal is mindenki 2-3 különböző pozícióban szerepelt. Fontos kiemelnem, hogy amikor nálunk van a labda – és amikor nincs – akkor is van mindenkinek feladata, amit el kell látnia! Így tudunk hatékonyak lenni és egyre jobban futballozni. Gratulálok, hogy a hétvégi mérkőzés után átbeszélteket és az edzéseken tanultakat jól alkalmazták a srácok. Még nagyon sok lépcsőfok áll előttünk