Ígéretes futball, egygólos vereség

A második félidőben meg is fordíthattuk volna a találkozó eredményét!

SK Sturm Graz U16 – Illés Akadémia U16 2–1 (2–0)
Illés Aka. U16:
Rapali – Pintér, Harkály, Hányi D., Csonka – Víg-Tamás, Hideg, Mórocz – Bosnyák Botond, Orbán, Gombás. Csereként pályára léptek: Kostyák Zs. – Ládonyi, Mihály, Börczi, Szakály, Németh L. Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerzők: Csonka (70., 2–1)

Kicsit kapkodva kezdtünk, azonban így is adódtak előttünk lehetőségek az első félidőben. Így igazán bosszantó, hogy két rögzített szituáció után is betaláltak a stájerek. Egy szögletnél a rövid sarokra érkezett a labda – nem támadtuk megfelelően sem a labdát, sem az ellenfelet, így ezzel a fejesgóllal a hazaiak jutottak előnyhöz. Egy másik sarokrúgásnál pedig balszerencsések voltunk, a térdmagasságban belőtt labda, flipperként vágódott ide-oda, ebből nőtt kettőre a gráci előny.

Ezeket leszámítva fegyelmezetten védekeztünk, amikor pedig a védősoron átjutottak a fekete-fehérek, akkor Rapali Zsombor védett. El-eljutottunk mi is támadásokig, a végjátékba ekkor még hiba csúszott, ám az addig felépített akciókban biztatóak voltak.

A második félidőben pedig már a támadásokra tudtuk a hangsúlyt helyezni. Németh Levente előtt kétszer is volt nagy helyzet, Csonka Alex is került ziccerbe, Mihály Dániel lövése is góllal kecsegtetett. A 70. percben aztán szépítettünk: Orbán Roland tette be a labdát területbe, a jobb oldalon Csonka Alex lesimította azt, becselezte magát a 16-oson belülre. Lövése még kipattant, ám éppen elé, másodjára pedig jobbal a kapu hosszú sarkába lőtt, 2–1. A hátralévő időben is hajtottunk a gólért, ám nem tudtuk feltenni az i-re a pontot: ikszes találkozón ezúttal kikaptunk a Sturmtól.

Ez az szint, amit hozni kell mindig! Szenvedélyesen játszottunk, ezt az utat kell tovább vinnünk. Végig volt minőség a játékban. Remélem, meg is erősítette ez a teljesítmény a srácokat, akik teljes mértékben beletették magukat a meccsbe