A fővárosban játszott teljesen kiegyenlített meccset az Illés Akadémia U16.

Újpesti TE U16 – Illés Akadémia U16 2–1 (2–1)
Illés Aka. U16: Kostyák – Hányi D., Szakály, Pintér (Mórocz, 51.), Csonka – Sánta, Víg-Tamás – Németh L. (Börczi, 62.), Bosnyák Botond (Angler J., 46.), Kiss-Szécsényi – Mihály. Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerző: Németh L. (13., 0–1)

Az U16-os Alap-bajnokságot toronymagasan vezető UTE vendégeként lépett pályára a kupasorozatban Németh Richárd és Varga Roland együttese. Hamar kiderült, hogy mi a játék építésével, a hazaiak pedig az előrevágott labdákban látják leginkább a gólszerzés lehetőségét. Ez nekünk sikerült korábban, hiszen a 13. percben vezetéshez jutottunk. Egy középpályán történt labdaszerzés után Sánta Richárd játszott Németh Levente elé, aki belépve a 16-oson belülre maga elé engedte a labdát és a rárontó kapus mellett a hálóba lőtt, 0–1. A játék változatossága ezután is megmaradt és a lilák játéka is eredményre vezetett. Egy a védelmünk mögé berúgott labdából kerültek ziccerbe és nem is hibázták el, 1–1. Sőt, a 37. percre megfordították az eredményt: a hosszú oldalon maradtunk le egy beadás után, 2–1.

A II. félidőben az Újpest egyértelműen kontrákra rendezkedett be. Nekünk volt több helyzetünk, hiszen labdabirtoklási fölényben voltunk, ám betalálni nem sikerült, így a fővárosiak jutottak tovább, hiszen 2–1-re megnyerték a találkozót.

Jól kezdtük a meccset, a vezetést is megszereztük. Kimaradtak azonban a lehetőségeink ezt követően, miközben a védelem nem megfelelően reagálta le a a hazaiak hosszú indításait. Ezekből voltak problémáink, meg is fordították az eredményt a hazaiak. A szünet után nekünk volt több lehetőségünk, de betalálni nem sikerült. Kiegyenlített meccs volt, amivel az újpestiek jöttek ki jobban