Király SE U13 – Illés Akadémia U13 2–3 (0–0, 1–1, 0–0, 1–2)
Illés Aka. U13:
Pálla – Tóth-Hencsey, Szukics, Őri, Tóth B. – Varga M., Jáger, Károlyi – Varga V. L. Cserék: Sóvári – Fazekas, Németh K., Babos, Bajzek, Németh D., Török, Német, Tar. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerzők: Varga M. (34., 0–1; 69., 1–3), Károlyi (65., 1–2)

Már az első 20 percben nagyon komoly fölényt alakított ki az Illés Akadémia U13, ezzel szemben a hazaiak szervezettek voltak, előrevágott labdákkal kísérletezgettek. Nekünk három óriási ziccerünk volt, de mindegyik kimaradt, kicsit meg is viselt bennünket, hogy gól nélkül maradtunk.

Semmit nem változott a játék képe a második felvonásban. A 34. percben aztán sikerült betalálni: egy szép akció végén Német Ádám passzát Varga Máté elé tette a menteni igyekvő védő, támadónk pedig nem hibázott, 0–1. Nem sokkal később egyenlítettek a hazaiak, így 1–1-gyel mentünk nagyszünetre.

Nyomasztó volt a fölényünk ezek után is, azonban nem voltunk veszélyesek a harmadik etapban. Az utolsó negyedben beszorítottuk a hazaiakat, záporoztak a lövések, több bravúrt mutatott be az újperinti kapus. A 65. percben egy szögletvariáció végén Károlyi Levente lőtte ki a hosszú sarkot, 1–2. Pár perc múlva Bajzek Benedek verte meg az emberét, pontosan passzából pedig Varga Máté talált be, 1–3. Kétgólos előnyben aztán kapkodni kezdtünk, a hazaiak egyet csökkentettek hátrányukon, hektikus lett a meccs vége. Ebben a pár percben nem tudtunk nyomást gyakorolni, de több gól már nem esett, így 3–2-re nyertünk. A helyzetek alapján teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.

Az egyik szemem sír, a másik nevet. 74 percig jó minőségben futballoztunk, hatékony volt a labdabirtoklásunk, pedig a hazaiak játéka sokszor a durvaság határán mozgott. Negatívum, hogy ennyi ziccerből kevés gólt szereztünk! Pozitívum, hogy az utolsó etapban jó százalékban használtuk a lehetőségeinket. Fejlődünk kell abban, hogy a megnyugtató előny tudatában felszabadultak legyünk! Látom, hogy miben kell előrelépnünk. Az első 74 perc futballjáért gratulálok a srácoknak! Ha a ziccereink töredékét rúgjuk be, sokkal nagyobb különbségű lehetett volna a mai győzelem