Hullámvasút

Háromgólos előnyben is volt az U16-os csapatunk, a végén eggyel sikerült nyerni.

Illés Akadémia U16 – Fehérvár FC U16 4–3 (3–3)
Illés Aka. U16:
Rapali – Pintér, Hányi D., Szakály, Ládonyi – Orbán, Mihály – Németh L., Hideg, Csonka – Gombás. Csereként pályára léptek: Kiss-Szécsényi, Börczi, Víg-Tamás, Churchwald. Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerzők: Németh L. (1., 1–0), Gombás (7., 2–0), Csonka (17., 3–0), Víg-Tamás (78., 4–3)

Már az 1. percben megszereztük a vezetést: a fehérváriak végeztek el a saját térfelük közepén szabadrúgást, amit Gombás Levente lesett le, egyből továbbította a felfutó Németh Levente elé, aki a 16-os vonaláról kilőtte a jobb alsó sarkot, 1–0. A 7. percben Ládonyi Bálint szöglete után kivágták a labdát a piros-kékek, amire Csonka Alex csapott le és 23 méterről ballal a rövid felsőt célozta meg, amit nagy bravúrral mentett szögletre a kapus. A sarokrúgást kicsiben végeztük el, Mihály Dániel passzából Gombás Levente húzott befelé a büntetőterületen belülre és éles szögből úgy lőtt a hosszú sarokba, hogy a labda a bal oldali kapufáról vágódott a hálóba, 2–0. Az események nem álltak le ezek után sem, a 9. percben büntetőt kaptak a vendégek, ami Rapali Zsombor hárított! Változatos volt a meccs, a Fehérvár lesgólig jutott, részünkről pedig Csonka Alex tört be balról, lapos lövését vetődve hárította a kapus. Egyértelműen mindkét csapat a támadásokra helyezte a hangsúlyt, élvezetes volt a találkozó: míg egy fehérvári nagy lehetőségnél fölé szállt a labda, mi szinte az ellentámadásból betaláltunk. Orbán Roland ugratta ki Csonka Alexet, aki 17 méterről higgadtan gurított el a kapus mellett, 3–0. Egy elkapkodott labdakihozatal során hiba csúszott a passzokba, ezt kihasználta ellenfelünk és szépítettek, 3–1. A 25. percben újabb 11-est kaptak a fehérváriak: Rapali Zsombi ebbe is bele tudott érni, de az erős lövést nem védhette, 3–2. A 32. percben egyenlíthetett volna a Fehérvár, ám a közeli kísérletnél testtel hárított Rapali! Öt perccel a félidő vége előtt egy szögletnél aludt el a védelmünk, a fejes pedig a jobb felső sarokban kötött ki, 3–3. Még a szünet előtt visszavehettük volna az előnyt, ám Németh Levente lövésénél kiütötte a labdát a vendégkapus, míg a kipattanót Hideg Botond a jobboldali kapufára bombázta.

A második félidő elején is megvoltak az átmenetek, ám sokkal több hiba csúszott mindkét csapat játékába. Csonka Alex lövése szállt fölé, míg Orbán Roland bólintott fölé egy vendégvédőről felfejelt labdát. A 70. percben egy jó kiugratást követően Németh Levente az ötösről egy védővel a nyakán érkezett meg, kiszorított szögből leadott lövését szögletre ütötte a kapus. A 78. percben Ládonyi Bálint pontos szögletét Víg-Tamás Csanád egy védővel együtt érkezve fejelte a kapu közepébe, ezzel pedig 4–3-ra megnyertük a találkozót.

Nagyon jó első 20 percet produkáltunk, ám ezt követően magunkat hoztuk rendkívül nehéz helyzetbe. Meg kell tanulniuk a srácoknak, hogy nem alakulhat minden úgy, mint 3–0-ig, ezért nem volt megfelelő ezt követően a koncentráció, nem működtek a letámadásaink, jobban ki tudtak jönni a vendégek. A második félidőben átzökkentünk, egyre több lehetőségünk volt, főleg a játékrész második felében, így a győzelmünk megérdemelt. Ettől függetlenül tanulnunk kell az esetből

– értékelt a vezetőedző, Németh Richárd.