Hiába tett többet a továbbjutásért, búcsúzott a Magyar Kupától a Viktória FC

A szombathelyiek kapufákig, az Astra gólokig jutott, így az üllőiek jutottak 2–0-s győzelemmel a sorozat következő fordulójába.

Pár nappal a Ferencváros elleni bajnoki után már a Magyar Kupában várt komoly erőfelmérő a Viktória FC együttese. A szombathelyiek azzal az Astrával találkoztak a legjobb nyolc közé kerülésért, melyet a 2022/2023-as, valamint a 2023/2024-es idényben is búcsúztattak.

A vasiak kapuját az éppen a fővárosban debütáló Kocsi Petra őrizte, mellette Csáki Eszter, Pintér Tekla, Hécz Zsuzsanna, Czakó Zoé és Nagy Dorottya volt ott a pályán a kezdő sípszó pillanatában. A hazaiak lendületesen kezdték az összecsapást, rögtön mezőnyfölényt tudtak kialakítani, ami helyzetekkel is párosult. Hiába a lehetőségek, csak nem akart megszületni a vezető találat, a futball törvényszerűsége pedig sajnos kíméletlenül érvényesült: az első játékrész utolsó percében korábbi akadémistánk, Simon Franciska fejesével az Astra került lépéselőnybe. A térfélcsere után nem sokkal aztán Antalicz Alexandra növelte a különbséget, amivel már 0–2 állt az eredményjelző táblán. Kis Anita lövése a jobb oldali kapufa belső éléről a mezőnybe vágódott, úgy, hogy a labda végiggurult a gólvonal előtt. Nem volt könnyű helyzetben a Viktória, a 62. percben ilyen szituációban érkezett a pályára Csejtei Emília. Emi kiválóan szállt be a mérkőzésbe: előbb egy veszélyes lövéssel jelezte, hogy a szombathelyiek egy pillanatra sem tettek le a továbbjutás kiharcolásáról, majd kisvártatva a kapufát találta el. A hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, Mesterházy Ivett személyében újabb akadémistánk érkezett a pályára, az idő azonban rohamosan fogyott. Az Astra végül 2–0-s győzelmet aratott és így várhatja a következő forduló sorsolását. Markó Edina keretében Szabó Fanni és Schvirján Dóra is helyet kapott, ők azonban ezúttal a kispadról figyelték a történéseket.

A nyáron érkező Czakó Zoé végig pályán volt az üllőiek elleni találkozón és rendkívül agilisan, veszélyesen futballozott. Őt kértük, hogy tekintsen vissza a mérkőzésre és ossza meg velünk gondolatait.

Úgy érzem, az első félidőben teljes mértékben nyomás alatt tudtuk tartani ellenfelünket és a mi akaratunk érvényesült. Sajnos az akcióinkat nem tudtuk góllal befejezni, majd a szünet előtt közvetlenül egy szöglet után megszerezte a vezetést az Astra, így egygólos hátrányból vártuk a folytatást. A fordulás után aztán sajnos több hibát is elkövettünk és hamar megkaptuk a második találatot is. Ennek ellenére sem adtuk fel, próbáltuk feltörni ellenfelünk védelmét, indításokkal is veszélyeztettünk több-kevesebb sikerrel. Személy szerint úgy érzem, fejben elfáradtunk, de tudom, hogy együtt képesek vagyunk kilábalni ebből a rossz sorozatból, ami mögöttünk van. A Magyar Kupa így sajnos véget ért számunkra, de nem állunk meg, dolgozunk tovább és javítjuk a hibáinkat

– fogalmazott U19-es csapatunk szélsője.