Hiába próbálkoztunk többet, a jobb helyzetkihasználás döntött

U17-es leányaink 4–3-ra alulmaradtak az MTK vendégeként a bajnoki rajton.

MTK Budapest U17 – Illés Akadémia-Viktória U17 4–3 (3–2)
Illés Aka.-Viktória U17:
Vasi A. – Harmath R. (Doncsecz A., 50.), Takács M. (Kopfensteiner Sz., 46.), Schőnig R., Licskai L. – Sági F., Csanádi K. (Kumánovich K., 75.), Dobos E. (Bihari P., 60.) – Alasz H. (Bihari Cs., 55.), Nagy Cs., Balla F. (Faggyas J., 46.) Vezetőedző: Biró Bence.
Alasz H. (13., 0–1), Nagy Cs. (46., 3–2), Faggyas J. (47., 3–3)

U15-ös korosztályunkhoz hasonlóan az U17-es lányok is Budapest felé vették az irányt a szezon első játéknapján, hogy megküzdjenek az MTK-val a három bajnoki pontért. Ennek megszerzése felé mi tettük meg az első lépést, ugyanis a 13. percben Alasz Hanna egy szép egyéni akció után, több embert kicselezve mattolta a budapestieket, 0–1! A vállalkozókedvvel egyáltalán nem volt gond, záporoztak a lövések az MTK kapujára, de csak nem sikerült rárúgnunk a második találatot. Így érkeztünk el az első játékrész utolsó bő tíz percéhez, amely aztán finoman szólva sem a mi szánk íze szerint alakult: Kovács Melissza duplázni tudott, két gólja között Horváth Euniké is beköszönt, így aztán fordított és 3–1-re vezetett az MTK. Lélektani szempontból nagyon fontos volt, ezután villámgyorsan, még a szünet előtt tudtunk reagálni, Nagy Csenge gondoskodott arról, hogy 3–2-ről kezdődjön meg a második etap.

Ennek elején aztán a csapatunkban első tétmérkőzését játszó Faggyas Jázmin lépett elő főszereplővé: egy perccel pályára lépése után Nagy Csengéhez hasonlóan ő is ki tudott használni egy megingást, ezzel pedig már 3–3 volt az eredmény. Továbbra is rengeteget próbálkoztunk, de vagy a hazaiak kapusa hárított, vagy célt tévesztettünk, így nem sikerült újra lépéselőnybe kerülnünk. Ami nekünk nem jött össze, az viszont a kékmezeseknek igen: a 65. percben Szécsi Szabrina iratkozott fel a gólszerzők közé, ismét az MTK került közelebb a győzelemhez. A fővárosiak aztán innen már nem engedték kiénekelni a szájukból a sajtot, megőrizték előnyüket 4–3-as sikerükkel otthon tartották a három bajnoki pontot.

Összességében azt kell mondanom, hogy a játék képe nem nézett ki rosszul. Viszont azokat a hibákat, amelyeket a felkészülési találkozókon nem büntettek meg az ellenfelek, azokat itt most egyértelműen igen. Nagyon sok volt az eladott labdánk, főleg a középső régióban, talán emiatt van bennem a legnagyobb hiányérzet. Hiába rúgtunk három gólt, ha kapunk mellé négyet, nem lehet mérkőzést nyerni. Ellenfelünk csúszott-mászott, nagyon akarta a sikert! Sokatmondó a statisztika, hogy az egész mérkőzésen rengeteget lőttünk kapura és ebből szereztünk három gólt, míg a hazaiak nagyjából hat kísérletből érték el a négy találatot. Ami biztos, tanulságos mérkőzésen vagyunk túl

– összegezte a fővárosi kilencven percet Biró Bence vezetőedző.