Hengereltek az U15-ös lányok a Pécs vendégeként

A mieink már az első félidő után 10–0-ra vezettek, végül 11–0-s győzelemmel térhettek haza.

Pécsi MFC U15 – Illés Akadémia-Viktória U15 0–11 (0–10)
Illés Aka.-Viktória U15:
Szilágyi L. – Sipos-Kiss V., Derényi A., Nistor M., Bedő N. (Mogyoróssy L., 41.) – Széplaki S., Palatin D. (Horváth L., 41.), Mogyoróssy Z. – Heiszter H. (Csejtey K., 41.), Horváth A. (Petrik Z., 41.) – Imre B. Vezetőedző: Ferencsik Evelin.
Gólszerzők: Horváth A. (5., 0–1; 14., 0–2; 18., 0–4; 23., 0–5), Imre B. (16., 0–3), Heiszter H. (28., 0–6; 36., 0–9; 37., 0–10), Sipos-Kiss V. (29., 0–7), Széplaki S. (30., 0–8), Mogyoróssy Z. (67., 0–11)

U15-ös csapatunk is magabiztos győzelemmel a háta mögött készülhetett a Pécs elleni idegenbeli összecsapásra. Ez azonban több szempontból sem ígérkezett sétagaloppnak. Hogy ez utóbbi aztán mégse legyen igaz, arról már a találkozó első perceiben gondoskodtak Ferencsik Evelin és Tóth Alexandra tanítványai. Horváth Amira duplájával már a 14. percben 2–0-ra vezettünk, majd jött a Puskás Akadémia ellen is eredményes Imre Blanka, aki tovább toldotta a különbséget. A lányok szokásukhoz híven élvezték a játékot, uralták a mérkőzést, no meg remek helyzetkihasználással rukkoltak elő. Horváth Amira másodszor is megismételte teljesítményét és megint csak betalált kétszer rövid idő leforgása alatt! A 28., a 29., valamint a 30. percben pedig három különböző gólszerzőt jegyezhettünk fel, ami szintén a csapat erejét, sokszínűségét mutatja. Sorrendben Heiszter Hanna, Sipos-Kiss Virág, valamint Széplaki Sára vette be a pécsi kaput, így már 8–0-ra vezettünk. Hiába a tekintélyes előny, nem lassított az Illés Akadémia-Viktória U15 expressze, Heiszter Hanna még két gólt vállalt a szünetig, így aztán 10–0-ról jöhetett a második negyven perc.

Ekkor aztán már sokkal szorosabb, kellemetlenebb védekezést alkalmazott a baranyai alakulat, amivel azért megnehezítették a dolgunkat. A cserék lendületes, jó játékkal segítették a csapatot, a 67. minutumban pedig újfent középkezdéshez készülődhetett a Pécsi MFC: Mogyoróssy Zora első ízben szerzett gólt Illés Akadémia-mezben, találata pedig egyben a 11–0-s végeredményt jelentette. A mieink már az első félidőben eldöntöttek minden lényegi kérdést és kiütéses győzelemmel hangoltak a jövő heti, Ferencváros elleni találkozóra.

Óriási fölényben játszottunk az első félidőben. Nagyon sok lehetőséget alakítottunk ki, amiket gólokra is tudtunk váltani. Ami miatt talán egy nagyon pici hiányérzetem van, az az, hogy védekezésben, letámadásban nem voltunk elég élesek. Viszont, aminek nagyon örülök, hogy ismét kreatív, felszabadult játékot mutattunk. Amiatt is fontos volt ez a mérkőzés, hogy azok a játékosok, akik eddig kevesebb szerephez jutottak, most több játéklehetőséget tudtak kapni. Élni is tudtak ezzel, a cserék pedig jól szálltak be a mérkőzésbe. A fordulás után aztán sokkal jobban visszaálltak a pécsiek, emberfogásos védekezést alkalmaztak, ami ellen nem könnyű játszani. Ennek ellenére ekkor is voltak jó megmozdulásaink, s bár a kapu előtt nem hoztunk jó döntéseket, csupa olyan fiatal játékosunk van, akik ezekből csak tanulhatnak a jövőre nézve. Természetesen gratulálok a csapatnak és nagyon várjuk már a jövő heti, Ferencváros elleni mérkőzést. Bízom benne, hogy egy igazi rangadó lesz

– értékelt a fölényes sikert követően Ferencsik Evelin vezetőedző.