Hegyi Krisztián kezdett az U21-es válogatottban

Felkészülési találkozón Szlovákiával játszottunk.

U21-es válogatottunk még a múlt vasárnap kezdte meg a közös munkát. Egyrészt a ma esti, Szlovákia elleni felkészülési mérkőzésre, másrészt a jövő keddi, Spanyolország elleni Európa-bajnoki selejtezőre. A szlovákok a jövő évi kontinensbajnokság házigazdái.

Az Új Hidegkuti Stadionban megrendezett találkozón a kezdőcsapat tagja volt az Illés Akadémia korábbi növendéke, Hegyi Krisztián. A skót Motherwellben már két Ligakupa-találkozón is szereplő kapus a 30. percben mutatott be bravúrt: egy labdavesztés után könnyedén léptek át a középső védőinkön a szlovákok, az első lövést kiütötte Kiki, a másodikat is hárította, de harmadjára is a kékek elé került a labda, és ekkor már nem hibáztak, 0–1. Egy szöglet után fejesből akár egyenlíthettünk volna, ám a kapufa a szlovákokkal volt. Az pedig, hogy nem 0–2 állt a szünetre az eredményjelzőn, csak Hegyi Krisztiánon múlott, ugyanis ziccerben higgadt maradt és védeni tudott.

A félidőben Kiki helyett Pécsi Ármin állt be. Az 55. percben egyenlítettünk, ám 20 perccel a meccs vége előtt visszavették az előnyt északi szomszédjaink és meg is őrizték azt a találkozó végéig, így 2–1-re nyerték meg a felkészülési találkozót.