Hazatérés győzelemmel

Egy hónapja játszott legutóbb hazai pályán az Illés Akadémia U15.

Illés Akadémia U15 – Diósgyőri VTK U15 2–0 (1–0)
Illés Aka. U15: Hajba – Németh B. (Székely, 72.), Churchwald, Ferencz-Tapaszi, Takács Á. – Módly, Molnár B. (Fonnyadt, 72.) – Zsuppán (Oláh, 57.), Orbán (Szalma, 64.), Papp Á. – Szabó B. (Hende, 72.) Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerző: Orbán (15., 1–0; 48., 2–0)

Három idegenbeli találkozó után (aminek a mérlege 3 pont volt), végre Szombathelyen léphetett pályára az Illés Akadémia U15. A mérkőzés első időszakában mi léptünk fel támadólag: Papp Áron Márk előtt adódott több lehetőség is. Sajnos azonban a lövések vagy nem találtak kaput, vagy pedig a blokk volt éppen jó helyen diósgyőri részről. A piros-fehér csapat a hosszú indításaiban bízott, de nagy helyzetük nem volt ezekből. Az első negyedóra végén megszereztük a vezetést! A letámadásunk sikeres volt, Orbán Roland a kapus passzát csípte el és a védő mellett az üresen tátongó kapuba helyezett, 1–0! A vezetésünk után a mezőnyben gyűrték egymást a felek, a szünetre egygólos előnnyel mehettünk.

Szépségdíjas összejáték után lett 2–0 a javunkra! Takács Ákos a baloldalon indította Szabó Botondot. Ő lekészítette a labdát az akcióhoz csatlakozó Zsuppán Kornélnak, aki egészen az alapvonalig vitte. Onnan visszapaszolt Szabónak, aki továbbított a második hullámban érkező Orbán Roland elé: növendékünk pedig a rövid felső sarokba zúdította a labdát, 2–0! A csereként beálló Oláh Dominik percei következtek akkor, amikor a meccsből egy óra telt el. Betalált, ám les címén elvették gólját, majd Szabó Botond előkészítése után a rövid felső sarkot célozta meg, de néhány centit tévedett. A 67. percben Oláh Dominik ugratta ki Szabó Boti, akinek lövését védeni tudta a diósgyőri kapus.

A mieink sokkal több helyzetet dolgoztak ki és megérdemelten győztek!

Taktikailag nagyon fegyelmezettek és koncentráltak voltak ma a srácok. A csapatért játszottak. Ezek alapján a győzelmünk teljesen megérdemelt volt. Vannak területek, amelyeken még jobbnak kell lennünk, de megvannak az alapok, amelyekre építkezni tudunk