Hátrányból előnybe: háromszor válaszoltunk a dunaszerdahelyi gólra

Megfordították az eredményt Sátori Barnabás tanítványai.

DAC 1904 U14 – Illés Akadémia U14 1–3 (1–2)
Illés Aka. U14:
Németh Á. – Uray, Husz, Lajos, Lengyel – Baranyi, Németh L., Ihász – Bangó, Wiedner, Mihók. Csereként pályára léptek: Majlinger, Boda, Tuboly, Máté. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Wiedner (21., 1–1), Baranyi (38., 1–2), Lengyel (78., 1–3)

A mi szempontunkból rosszul alakult a meccs kezdete, hiszen a 3. percben egy gyorsan elvégzett szöglet után a hazaiak kerültek előnybe. Az első félidő közepén aztán sikerült egyenlíteni: egy labdaszerzést követően Wiedner Móric ugrott ki ziccerben és nem is hibázott, 1–1. A játékrész hajrájában megfordítottuk az eredményt: egy szöglet utáni kipattanót Husz Milán szedett össze, felnézett, majd pontosan középre adott, amit csak az üres kapuba kellett továbbítania Baranyi Borisznak, 1–2.

A szünet után többször is lezárhattuk volna a lényegi kérdéseket, amit aztán kevéssel a legfújás előtt tettünk meg: Lengyel Ágoston kapott jó ütemű labdát, amit ballal szépen lőtt el a kapus mellett, ezzel pedig 3–1-re nyertünk.

Gratulálok a srácoknak: egész mérkőzésen érezhető volt a győzni akarás a részükről! A bekapott gól nem tört meg bennünket, tudtunk ugyanolyan felfogásban játszani, mint amit szerettünk volna. Labda ellen és a labdaszerzések utáni átmenetekben kimondottan szép dolgaink voltak. Támadásépítésben több türelem és tudatosság kell és akkor az ilyen mérkőzéseket még magabiztosabban tudjuk lehozni. Egy rendkívül kulturált csapat ellen arattunk ma megérdemelt győzelmet

– vélekedett Sátori Barnabás a mérkőzést követően.