Hatékonyak voltak a letámadásaink

Fél év alatt óriásit lépett előre az Illés Akadémia U10.

Baráth Olivér, Mándli Marcell, Majoros Márk, Tóth Zsombor, Kovács Levente, Giliczó Balázs, Magyar Zalán, Farkas Dominik, Komondi Noel összetételű kerettel dolgozott a mai napon Hujber Gábor. A fordulóra a Budapest Honvédtól kaptunk meghívást, ellenfeleink a piros-feketék mellett, a DVSC, a Monor és az Ikarus BSE voltak. A mérkőzések 2×18 percig tartottak, így a torna végére 144 perc került a lábakba. 2 győzelem 1 döntetlen és 1 vereség volt a mérlegünk.

A Budapest Honvéd ellen az első mérkőzésen egy végig izgalmas és nagy iramú mérkőzésen szenvedtünk vereséget, a második találkozón az Ikarus ellen aztán egy nagyarányú győzelem következett. A legkeményebb és legizgalmasabb összecsapást a Monor ellen vívtuk, többgólos döntetlen született, majd legvégül simán, sok-sok gólt szerezve győztük le a Debrecen csapatát

Először is szeretnék a gyerekeknek gratulálni a mai teljesítményükhöz, hiszen 7 mezőnyjátékossal és 2 kapussal érkeztünk erre a nagyon hosszú tornára és küzdeni tudásban, valamint alázatban is jelesre vizsgáztak. Mai meccseken a letámadásaink voltak a leghatékonyabbak, hiszen a kimagasló játékerőt képviselő Honvédot is hatékonyan presszingeltük le, és a góljainkat a letámadás utáni labdaszerzéseinkből lőttük ellenük. Az összes mérkőzésen tudatosan, agresszívan játszottak a gyerekek. Külön öröm, hogy a harmadik meccs közepén – amikor a legfáradtabbak voltak a srácok és kénytelenek voltak a komfortzónájukból kilépni – akkor sem ismertek lehetetlent! Ebből is látom, hogy nagyon akarják a fejlődést, minden meccsen különösen akarják a sikert, a jó és hatékony játékot. A másik hatékony terület a helyzetkihasználásunk volt. Eddig ezzel sokszor küszködtünk, de ma nagyon sok gólt szereztünk. Tavasszal ugyanezen a tornán az összes csapat előttünk járt: mind technikailag, mind mentalitásban, de fél év elteltével mi beelőztük őket ezeken a területeken, és bizonyítást nyert az, hogy a sok befektetett energia és a napi alázatos munka meghozza a gyümölcsét

– fejtette ki véleményét Hujber Gábor vezetőedző.