Hat óra utazás után hat gól a DVTK hálójában

U15-ös leányaink már az első félidőben döntöttek és 6–0-ra legyőzték a miskolciakat.

DVTK U15 – Illés Akadémia-Viktória U15 0–6 (0–5)

Illés Aka.-Viktória U15: Vezendi F. –  Mogyoróssy Z. (Bedő N., 18.), Takács J., Derényi A., Galambos L. – Széplaki S., Karancsi E., Palatin D. – Mogyoróssy L., Imre B., Első H. (Horváth L., 54.) Vezetőedző: Ferencsik Evelin.

Gólszerzők: Karancsi E. (3., 0–1), Palatin D. (17., 0–2; 31., 0–3), Első H. (36., 0–4), Széplaki S. (40., 0–5), Imre B. (44., 0–6)

Két hét bajnoki szünet után könnyűnek semmiképp sem ígérkező miskolci túrával folytatódott U15-ös leányaink számára a pontvadászat.

Korai indulás, hosszú út ide, vagy oda, szó sem volt arról, hogy bent maradtunk volna az öltözőben. Remekül kezdtük a találkozót, egy labdaszerzés után Karancsi Emma révén már a 3. percben előnybe kerültünk. Az történt a pályán, amit mi szerettünk volna, kézben tartottuk a történéseket, Palatin Dorka duplájával pedig a 31. minutumban már 3-0-ra vezettünk. Teljes mértékben beszorítottuk ellenfelünket, szinte egykapuztunk, a játékrész végén pedig rövid idő leforgása alatt újabb két találatot szereztünk: előbb Első Hanna növelte tovább a különbséget egy félollózós mozdulattal, majd egy sarokrúgást követően Széplaki Sára gondoskodott arról, hogy 5–0-s vezetésünkről kezdődhessen meg a második felvonás.

Lányaink ezt is rendkívül magas hőfokon kezdték, ennek pedig újabb gól lett a gyümölcse: Imre Blanka a kapust átemelve szerezte meg hatodik találatunkat (0–6). Talán nem túlzás azt állítani, hogy a győzelem és a három pont sorsát már eldöntöttük a mérkőzés ezen periódusára. Ennek ellenére még bőven voltak szép momentumaink, formás támadásaink. A találkozó végül 6–0-s győzelmünkkel ért véget, így roppant értékes három ponttal térhetünk haza Miskolcról.

Sajnos az elmúlt napokban komoly betegséghullám gyalogolt át a csapaton, így kevesen is voltunk, illetve, a velünk lévő játékosok közül is voltak, akik nem százszázalékos állapotban várták a mérkőzést. Gratulálok a lányoknak, mert a hosszú utazás ellenére is végig kontrolláltuk a találkozót és kapujuk elé szegeztük a hazaiakat. Ellenfelünk 4–5–1-ben védekezett, abból próbált kontrázni. Voltak jó dolgaink, de pont az előbb említett korai kelés, utazás számlájára írandó dekoncentráltak voltunk és sok labdát adtunk el. Örülök, hogy a hat találatunkon öten osztoztak, ezt a dolgot most is szeretném kiemelni. Megyünk és dolgozunk tovább. Betegeinknek jobbulást, gyógyulást kívánok és várjuk a jövő heti, nyugati zöld-fehér összecsapást a Győr ellen.

– összegzett a találkozót követően Ferencsik Evelin, a csapat vezetőedzője.