Hasonló képességű csapatok találkoztak

A kispestiek tudták otthon tartani a három pontot.

Honvéd-MFA U15 – Illés Akadémia U15 2–0 (1–0)
Illés Aka. U15: Hajba – Bock, Fazakas, Ferencz-Tapaszi (Churchwald, 72.), Ládonyi – Molnár B., Lakatos (Hende M., 72.) – Papp Á. (Takács Á., 41.), Orbán (Oláh, 60.), Zsuppán – Szabó B. (Németh B., 60.). Vezetőedző: Körhöcz György.

Az egész mérkőzésen jobbára a mezőnyben zajlott a játék, inkább csak lehetőségek adódtak mindkét oldalon, ugyanis az utolsó passzokba hiba csúszott. A 25. percben előnybe kerültek a kispestiek: egy beadás utáni pontos érkezés gólt ért a hazaiaknak: nem támadtuk a labdát, túlontúl a pozíciónkat őriztük, több határozottsággal elkerülhető lett volna ez a találat, 1–0.

A szünetet követően támadóbban léptünk fel, de nem sikerül a mérkőzés képén igazán változtatni. Sőt, az 51. percben egy keresztben átívelt labdát rosszul számítottunk ki, az ebből adódó lehetőséget pedig értékesítettek a hazaiak, 2–0. Ezt követően még jobban visszaálltak a hazaiak. Többet volt nálunk a labda, át is tudtunk törni, de pontatlanok voltuk. Kontrákból veszélyeztettek a piros-feketék, ám Hajba Botondnak nem kellett közbeavatkoznia. A meccset a Honvéd 2–0-ra nyerte meg.

Két hasonló képességű csapat mérkőzéséből most a Honvéd jött ki jobban. Sokkal több van bennünk, mint amit a pályára fel tudunk vinni! Azért kell dolgoznunk, hogy a következő mérkőzéseken ezt megmutassuk