Háromszor is egyenlítettünk

A két teljes sorral kiálló Petrzalka jobban tudott az erejével sáfárkodni.

FC Petrzalka U13 – Illés Akadémia U13 7–3 (1–1)
Illés Aka. U13:
Pálla – Giliczó, Őri, Babos, Tóth B. – Német, Tar, Kiss M. – Tóth-Hencsey, Varga V. L., Varga M. Csereként pályára lépett: Török, Németh D. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerzők: Varga V. L., Kiss M., Varga M.

Az Illés Akadémia U13-as korosztálya Pozsonyligetfaluba buszozott, ahol Tóth Zsolt tanítványai első nagypályás, 11:11 mérkőzésüket játszották. A 2×35 perces tervezett találkozó bemelegítése során Jáger Noel sérült meg, majd a meccs első időszakában Tóth-Hencsey Gergő is, így két cserénk is hamar lehetőséget kapott a pályára lépésre.

A meccs elején nekiestünk a pozsonyiaknak, sorra alakítottuk ki a helyzeteket: jók voltak a letámadások, de a ziccereink kimaradtak. Mindeközben egy eladott labda után betaláltak a fekete-fehérek. Nem szegte kedvünket az 1–0 oda, és Varga Vince Lőrinc nagy erővel ellőtt labdájával egyenlítettünk is. Az első félidő utolsó 5 percében a folyamatosan cserélő hazaiak kerültek fölénybe, de az 1–1 nem változott.

Az említett sérülések miatt beszűkültek a variációs lehetőségeink, ennek ellenére kreatívan és látványosan játszottunk a második félidő első húsz percében. Egy átlövésből 2–1-re módosult az eredmény, ám remek akciógóllal egalizáltunk. Varga Máté tálalt Varga Vince Lőrinc elé, az ő lövése kipattant, amire Kiss Máté robban be és lőtt a kapuba, 2–2. A sorminta folytatódott: megint a Petrzalka került előnybe, ám Varga Máté egyéni játék után szép találattal 3–3-ra módosította az eredményt. A következő gól a fekete-fehéreké volt (4–3), majd jött a mi ziccerünk, ami sajnos kimaradt – a kontrából pedig betaláltak, 5–3. A szívünk vitt előre bennünket, de újabb kontrák után a pozsonyiak lőttek gólokat, így 7–3-ra nyertek.

Több egyéni és csapatrészbeli dolgot is megvalósítottunk, miközben első nagypályás meccsünket – a sérülések miatt tulajdonképpen egy cserével – játszottuk! Ismerjük a hibákat, azonban összességében – az eredmény ellenére – nem savanyú a szőlő. Látom, milyen potenciál van a csapatban, amit ki is fogunk hozni belőlük