Három harmad, három gól: Nagyszombatban nyert edzőmérkőzést a leány U17

Csapatunk 3–1-re verte a jó erőkből álló Spartak Trnavát.

Spartak Trnava U15 – Illés Akadémia-Viktória U17 1–3 (0–1, 0–2, 1–0)
Gólszerzők
: Nagy Cs., Heiszter H., Licskai L.

Válogatott szünet ide, válogatott szünet oda, az őszi szünet előtt sem maradtak mérkőzés nélkül U17-es leányaink. Biró Bence, Szabó-Kiss Zsófia és Balogh Henrietta tanítványai öt U15-ös társukkal kiegészülve nemzetközi erőfelmérőre utaztak a szlovák Spartak Trnava otthonába, méghozzá a Vasi Abigél, Farkas Emese, Dobos Emese, Licskai Léna, Baranyai Bianka, Kopfensteiner Szonja, Kumánovich Kinga, Takács Jázmin, Széplaki Sára, Heiszter Hanna, Nagy Csenge, Palatin Dorka, Sipos-Kiss Virág, Csanádi Kata, Derényi Alíz, Harmath Ramira összetételű kerettel.

A mieink rendkívül kemény, agresszív csapattal találkoztak, ám a lányok is nagyon bátran beleálltak a küzdelembe. A sok párharccal tarkított, 3X30 perces mérkőzésen mi tudtuk megszerezni a vezetést! Az első harmadban Nagy Csenge gondoskodott arról, hogy 1–0-s előnyről várhassuk a folytatást. Nagy lövőkedv jellemezte csapatunkat, sokat próbálkoztunk, erőfeszítéseinket pedig Heiszter Hanna és Licskai Léna révén siker is koronázta, aminek köszönhetően 3–0-ra vezettünk a második harminc percet követően. Így fordultunk rá a záró felvonásra, ahol ugyan már csak a hazaiak tudtak betalálni, ám ez már nem osztott, nem szorzott. Lányaink magabiztos, jó játékot mutatva 3–1-es idegenbeli győzelmet arattak egy masszív, jó játékerőt képviselő csapattal szemben.

Úgy gondolom, nagy különbség volt a javunkra ezen a mérkőzésen. Labdával ismét rendben voltunk, a védekezésünk is stabil volt, végig uraltuk a mérkőzést. Sok lövőhelyzetet alakítottunk ki, ezekből talán többet is értékesíthettünk volna. Volt, amelyik mellé ment, de a kapusba is rúgtunk labdákat. Külön örülök, hogy az U15-ös játékosok: Derényi Alíz, Takács Jázmin, Széplaki Sára, Palatin Dorka és Heiszter Hanna is jó teljesítményt nyújtottak, jól fociztak, ráadásul utóbbi góllal vette ki részét a győzelemből. Összességében hasznos nemzetközi mérkőzést tudhatunk magunk mögött, aminek a tapasztalatait – biztos vagyok benne, hogy – tudjuk majd hasznosítani

– fogalmazott a nagyszombati túrát követően Biró Bence vezetőedző.