Három gól itt, három gól ott

Igazi támadófutballt mutatott be mindkét csapat.

Illés Akadémia U17 – FC Petrzalka U17 3–3 (1–1)
Illés Aka. U17:
Őri K. – Szép, Tasnádi, Nyári – Tóth K., Bolla, Kelemen G., Szele – Tóth E., Krone, Sági. Csereként pályára lépett: Markó, Molnár L., Kelemen M., Sipos-Kiss, Klement, Szücs, Szilvási, Papp. Vezetőedző: Kovács László.
Gólszerzők: Sági (2), Szilvási

A felek nem hagytak időt az ismerkedésre, hamar egymásnak estek: ebből aztán a fekete-fehérek jöttek ki jobban, mert egy középpályás labdaeladásunk után nagyszerű átlövésgóllal kerültek előnybe. Az első negyedórát követően egyre többet kezdeményeztünk, és sikerült is betalálnunk: 20 méterről végezhettünk el szabadrúgást. A letett labda mögé Sági Marcell állt és kirúgta a hosszú sarkot, 1–1.

A szünetet követően ismét a Petrzalka került előnybe, ám ismét jött Sági Marcell: Sipos-Kiss Dániel ment el a bal oldalon, a beadása után pedig Sági Marci másodjára a kapuba talált, 2–2. A hullámvasút ment tovább: harmadjára is a vendégek szerezték meg a vezetést, ám ismét sikerült egyenlítenünk. Sági Marcell ezúttal előkészítő volt, átadását Szilvási Ámos kapta, lefordult védőjéről és a hosszú sarokba lőtt, kialakítva a 3–3-as végeredményt.

Az első felkészülési találkozónkon a nagy meleg és a heti munka is érződött a társaságon. Rosszul kezdtünk, az első tíz percben sok volt a bizonytalanság – ezt betudom az első mérkőzésnek… Védekezésben voltak gondjaink, amit a jövőben apránként orvosolnunk kell. Kiegyenlített volt ezek után a játék, a támadófutballal azonban elégedett lehetettem: a három gólon kívül is rúghattunk volna még, ez benne volt a meccsben. Mindenkinek legalább 45 perc lehetőséget adhattam, amit egy jó ellenféllel szemben játszhattak le