Harmadjára is szerepet kapott Söptei Bálint

A magyar U17-es válogatott döntetlent játszott Olaszországgal.

Az első két meccsét megnyerő, és már tornagyőztesként pályára lépő olasz válogatottal mérte össze erejét a Telki Kupa utolsó játéknapján a Söptei Bálintot a keretében tudó magyar U17-es válogatott.

A 10. percben megszereztük a vezetést, egy labdaszerzést követően gyors akciót vezettünk, Gólik passzolt Galambos Jánoshoz, aki a balösszekötő helyéről a hálóba lőtt (1–0). A gól után az olaszok enyhe mezőnyfölényben játszottak, de gólt a mieink szereztek: a 21. percben egy jobb oldali szöglet után röviden szabadítottak fel az olaszok, Kárász laposan visszalőtte a labdát középre, ahol Csóka Gergely átvette, majd a kapus mellett a hálóba lőtt (2–0). Nem sokáig volt két gól az előnyünk, a 24. percben Vincenzo Damiano a 16-os bal sarkától, szabadrúgásból tekert a bal alsó sarokba (2–1).

A szünet után a játékvezető felhőszakadás miatt beszüntette a játékot, de tíz perc után visszatérhettek a pályára a csapatok, és az alaposan felázott gyepen folytatódott a játék. Továbbra is az olaszok birtokolták többet a labdát, a mieink ellentámadásokból próbáltak veszélyeztetni, és sikerült is helyzetekig eljutnunk. A 75. percben egyenlítettek az olaszok, egy kontratámadásuk végén a menteni igyekvő Wébel Máté lábáról lecsúszott a labda, amely a kissé kint álló Balogh Márk fölött a hálóba hullott (2–2). A 84. percben Zoltai Leventét Söptei Bálint váltotta. Az eredmény a lefújásig nem változott, az olaszok a hét ponttal megnyerték a viadalt, a mieink egy ponttal a negyedik helyen végeztek. A másik szombati meccsen Izland 1–0-ra legyőzte Dél-Koreát, ezzel megszerezte a második helyet, az ázsiai együttes lett a harmadik.

Az eredménytől függetlenül is azt érzem, hogy sokat lépett előre a csapat a torna során, látható volt a folyamatos fejlődés, ezt az ívet szeretnénk tartani a novemberi novemberi Eb-selejtezőkig. Az első meccsen még nem volt meg az összhang a játékosok között, a másodikat a helyzetek alapján megnyerhettük volna, és végül a harmadikon, a legjobb ellenféllel szemben már egész biztatóan játszottunk. Mentálisan nagyon erős volt ma a csapat, ennek köszönhetően akár nyerhettünk is volna, igaz, a játék képe alapján a döntetlen jóval reálisabb eredmény

– értékelt a mérkőzés után Németh Antal.