Győztes rajt

Sikeresen vette az első akadályt az Illés Akadémia Fiatalok kispályás csapata.

Az első fordulóban pihentek a mieink, míg a második fordulót az esőzések végett elhalasztották, így a 3. körben csatlakoztunk a pontvadászatba. Itt az újonc Unixkornis várt ránk.

Csapatunk összeállítása a hosszú sérülésből visszatérő Biegner Dániel nevével kezdődött, őt követte a mezőnyben Szeiler, Győrffy, Marton, Koronczai, Balogh, Szabella és Bokor. A kezdés nem volt épp kedvező, hiszen az ellenfél egy gyors kontrát vezetve bevette a kapunkat, 1–0. Talán kellett is ez a korai pofon, mert ezek után sok helyzetet dolgoztunk ki. Ezekből kettő hálót is ért a félidő előtt, így megfordítottuk az eredményt! Előbb Szabella Oli gurította le a szögletet Koronczainak, aki centerezett Győrffynek, ő pedig remek mozdulattal, sarokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe az egalizáló Olivért. A félidő vége táján ismét Szabella volt eredményes: ekkor is egy remek csapatjáték végén. Mindez Marton Zoli labdaszerzésével kezdődött és ismét Győrffy Matyi szolgálta ki a gólszerzőt, ezzel kialakítva a 2–1-es zöld-fehér vezetést a félidőre.

A második játékrész aztán egy Győrffy-góllal indult, aki távolról bombázott nagy gólt, 3–1! Ezt a találatot három Szabella Oli-gól követte! Először a kapus mellett elhúzva lőtt az üres kapuba, majd egy középre passzolt labdájába értek bele szerencsétlenül a hazaiak, végül pedig Szeiler Bálint harcolt meg egy labdáért, amit Oli vitt tovább, rágta át magát a védőkön és a kapuson, ezzel megszerezve maga ötödik, és az Illés Akadémia Fiatalok hatodik találatát. Az egyébként egész mérkőzésen veszélyes Unixkornisnak a végén volt egy válaszuk, így a végeredmény 6–2 lett a javunkra.

A következő fordulóban a szintén újonc Ölbő Horgásztó gárdájával mérkőzik meg az Illés Akadémia Fiatalok hétfőn 19.40-kor.

Unixkornis – Illés Akadémia Fiatalok 2–6 (1–2)