Gólok az utolsó öt percben: döntetlen Grácban

Mindkét csapat előtt le a kalappal!

SK Sturm Graz U15 – Illés Akadémia U15 2–2 (1–0)
Illés Aka. U15:
Hajba – Bock, Székely, Takács Á., Szalma – Fonnyadt, Molnár B. – Angler B., Módly, Lakatos – Szabó B. Csereként pályára léptek: Schepanski – Németh B., Lajos, Hende M., Oláh, Papp Á. Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerzők: Bock (60., 1–1), Oláh (75., 1–2)

A stájer fővárosba utazott az Illés Akadémia U15, ahol a Sturm Graz hasonló korosztályával játszott 2X40 perces felkészülési találkozót. A találkozó elején egy labdavesztés utáni rossz reakciónkat használták ki a hazaiak és jutottak vezetéshez – az egész első félidőt egyben tekintve nem volt benne a játék képében a fekete-fehér előny.

A szünetet követően mindent elkövettünk az egyenlítés érdekében, ami a második játékrész közepén meg is valósult! A születésnapos Németh Barnabás a jobb oldali védő posztjáról indult meg, és az egyéni akció végén pontosan adott középre, ahol Bock Bence érkezett és egyenlített, 1–1! Sőt, öt perccel a meccs vége előtt – amikorra már mindkét csapat elkészült az erejével az óriási melegben – a vezetést is megszereztük! Hende Mátyás a jobb oldalon hagyta le a védőjét, betört a 16-oson belülre, ahol buktatták, de még így is beadta a labdát, amit Oláh Dominik helyezett a kapuba, 1–2! Rutintalanság miatt nem sikerült megtartani az előnyt, az utolsó percben egy labdavesztést követően szervezetlenek voltunk, amiből kialakult a 2–2-es végeredmény.

Két nagyon jó csapat kifejezetten élvezetes meccset játszott. Remek futballt mutattunk be, sok mindent visszaadtak a srácok a gyakoroltakból. Tették mindezt az óriási melegben. Mindkét csapat teljesen elkészült az erejével – sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk. Büszkék vagyunk a csapat tagjaira, ugyanis átlépték saját határaikat. Rutinosabbnak kell lennünk, és akkor a végjátékban nem követünk el ilyen hibát, azonban összességében igazságos az iksz