A mieink a második legtöbb találatot szerezve és a második legkevesebbet kapva az előkelő ezüstérmes pozícióból várhatják a márciusi rajtot.
Az Illés Akadémia leány U17-es csapatának irányítását idén márciusban, mindössze néhány nappal a tavaszi rajt előtt vette át Biró Bence. A korosztályt meglehetősen sok változás érintette az elmúlt hónapokban, nem volt könnyű helyzetben az együttes, a lányok azonban megmutatták, hogy mekkora tartás rejlik bennük és mennyire erősek mentálisan. Pazar tavaszt produkáltak, ennek köszönhetően pedig megteremtették az esélyt arra, hogy bajnoki ezüstérmesek legyenek. S ha már megteremtették az esélyt és kinyitották a kaput, be is léptek rajta: az utolsó fordulóban 1–0-ra felülmúlták a Puskás Akadémiát és így a második helyen végeztek. Ez, valamint, hogy az elmúlt idényben az U17-es csapatunk volt az egyetlen korosztály, amely valamennyi csapatot le tudott győzni a szezonban, mindenképpen azt mutatta, hogy jó irányba halad a csapat és ezt kell folytatni a következő idényben is. A lányok így is vágtak neki az idénynek, s bár az első négy fordulóban a Ferencváros és az MTK is borsot tört az orrunk alá, onnantól fogva zsinórban hat találkozót vívtunk meg veretlenül. Oda-vissza legyőztük a Puskás Akadémiát, ráadásul nem is akármilyen összecsapásokon: idehaza hetet gurítottunk nekik, míg látogatásunk alkalmával egy kiélezett, izgalmas mérkőzésen 4–3-as győzelemmel a zsebünkben utazhattunk haza.
De hogy ezek mellett mi történt még a csapattal a nyári felkészülés kezdete óta? Ezzel kapcsolatosan Biró Bence vezetőedző volt segítségünkre, aki készségesen válaszolt az ezt firtató kérdéssorunkra.
Melyik volt a legjobb mérkőzés számodra, ahol úgy érzed, a legjobb formájában játszott a csapat?
Az első Puskás Akadémia elleni mérkőzés komoly erőfitogtatás volt. Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki és keveset engedtünk. Az egy jó összecsapás volt. De a diósgyőri és a hazai ETO elleni találkozó is jól nézett ki.
Melyik mérkőzés hozta a legnagyobb meglepetést?
Pozitív vagy negatív értelemben? Sajnos utóbbi jut csak eszembe. A két MTK elleni találkozó eredménye számomra meglepő. Ott a játék képe viszont rendben volt. A Fradi elleni meccs (első félideje) viszont játékban is kellemetlen meglepetést hozott. Pozitív irányba azért nehezebb meglepődnöm, mert tudom, mennyire jó ez a csapat. Bárkinek méltó ellenfelei vagyunk, így meglepetéseredmény sem születhet (a javunkra). A mutatott játék pedig összhangban van ezzel.
Melyik volt a legemlékezetesebb „pillanat”?
Ebből is sok volt… emeljük ki Kopfensteiner Szonja gesztusát az ETO elleni meccsről. Gólt szerzett és betette a labdát a pólója alá, ami asszisztens edzőnknek, Szabó-Kiss Zsófinak és a születendő babájának szólt.
Melyik volt az őszi szezon legszebb gólja?
Lehetetlen kérés… Nem tudok egyet kiemelni a 46 bajnoki és a további sok felkészülési meccsen esett gól közül. Több átlövésből szerzett találatunk is volt, ami mindig jól néz ki. Illetve, sok szép egyéni játék, vagy gyönyörű gólpasszok is említést érdemelnének. Számomra mindig a következő a legszebb…
Melyik mérkőzést játszanád le a legszívesebben újra?
Egyértelműen a Ferencváros elleni találkozónkat mondanám.
Melyik ellenfél okozta a legnagyobb fejtörést?
A Puskás Akadémia a második egymás elleni őszi mérkőzésen nagyon agresszív és nyílt sisakos focit játszott. Ez a nagy széllel és egy szerencsétlen sérüléssel kombinálva nem ízlett nekünk. Nagyon nehéz lett így a vége, sokat agyaltunk a kispadon, hogy miképp tudunk segíteni. Végül a változtatások bejöttek.
Edzői szemmel melyik volt számodra a legintenzívebb mérkőzés? Amelyből te magad a legtöbbet tudtál tanulni?
Az első mérkőzés megmutatta, hogy újra kell gondolni pár dolgot. Ebből tanultam talán a legtöbbet. Taktikai szempontból pedig az ETO elleni ütközetet mondanám, ahol egy nagyon felkészített csapat ellen játszottunk és többször is reagálni kellett az ellenfél változtatásaira.
A játék mely elemében érzed a legnagyobb előrelépést az őszi szezonkezdethez képest?
A labdabiztos birtoklásban és a támadások gyors ritmusváltásában. Ezzel együtt a rögzített helyzetekben is nagyot fejlődtünk.
Melyik mérkőzés melyik periódusával vagy a legelégedettebb az őszi szezonból?
A hazai Puskás Akadémia elleni találkozó első félideje, vagy a Győr elleni utolsó negyed különösen jól nézett ki. Ezen kívül említést érdemel a Fradi elleni második félidő, ahol a rosszul sikerült első játékrész után sikerült összekapnunk magunkat.
Melyik csapat otthonában volt a legnehezebb játszani?
A körülmények szempontjából minden messzire utazás nehéz, bár ez inkább csak a szegedi meccsen látszott a csapaton. Ezen kívül az MTK-nál ülhettünk meccs előtt 3 órát a napon, az nem tett jót a teljesítményünknek… A hangulat alapján pedig szinte mindenhol otthon érezzük magunkat a mindenhová velünk tartó szülőknek köszönhetően.