Futballal kompenzáltuk a fizikális különbséget

Jó iramú, párharcokkal teli mérkőzést vívott az Illés Akadémia U14.

Illés Akadémia U14 – KFC Komárno U15 2–3 (1–2)
Illés Aka. U14:
Németh Á. – Tóth N., Varga B., Husz, Lajos – Uray, Németh L., Lengyel – Novák B., Baranyi, Bangó. Csereként pályára lépett: Buzás – Majlinger, Boda, Máté, Ihász, Wiedner, Tuboly, Mihók. Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Baranyi (37., 1–2), Mihók (59., 2–3)

Az egy évvel idősebb, fizikálisan rendkívül erős révkomáromiak érkeztek Szombathelyre, felkészülési találkozóra.

A vendégek agresszivitása kifizetődő volt a meccs elején: a jobb oldalon jött a lila-fehérek akciója, aminek végén a hosszú sarokba került a labda, 0–1. Nem sokkal később egy szögletnél az egyértelmű magassági fölényük eredményezett találatot, 0–2. Egy újabb akció végén Németh Áron védett nagyot. Az első félidő felénél aztán egyre bátrabbak lettünk. Bangó Benedek éles szögből leadott lövésénél mutatott be bravúrt a komáromi kapus, azonban később ő is tehetetlen volt. Lengyel Ágoston ment el a bal szélen, az alapvonalig vitte le a labdát, pontos középreadását Baranyi Borisz váltotta gólra, 1–2.

A szünet után is megmaradt a kezdeményező futball a részünkről, a cserék jól szálltak be. Mihók Martin két csel után 20 méterről centiket tévedett csak. Az egyik ellentámadás végén Lajos Patrik mentett a gólvonalról, majd szöglethez jutott a KFC Komárom, amit ismét gólra váltottak, 1–3. Ekkor sem adtuk fel, és egy kavarodást követően Mihók Martin talált be egy csel után 10 méterről, 2–3. Mindent elkövettünk az egyenlítés érdekében, ám a Duna-partiak hatékonyan végeztek, így 3–2-es vereséget szenvedtünk.

Az egész mérkőzésen lehetett látni, hogy mit szeretnénk játszani, milyen értékeket képviselünk. Nyilván egy idősebb, fizikailag rendkívül erős csapat ellen futballoztunk, de így is, amit edzésen gyakoroltunk, azt végig megpróbálták visszaadni a srácok. Azt a hitet, azt az elszántságot szeretnénk az egész meccsen látni, ami az utolsó 20 percben volt jellemző ránk, amikor mentünk előre az egyenlítés és fordítás érdekében. Azt gondolom, szépen lépegetünk előre, ami a fejlődés útja számunkra