Fordítás idegenben

A szünet után egyenlített, a hajrában pedig a győztes gólt is megszerezte Körhöcz György és Berning Adrián együttese!

Puskás Akadémia U15 – Illés Akadémia U15 1–2 (1–0)
Illés Aka. U15:
Schepanski – Németh B. (Churchwald, 67.), Fazakas, Ferencz-Tapaszi, Takács Á. – Bock, Molnár B. – Bosnyák Bence (Papp Á., 41.), Orbán (Oláh, 58.), Lakatos (Hende, 62.) – Zsuppán (Szabó B., 62.). Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerzők: Molnár B. (48., 1–1), Szabó B. (77., 11-esből, 1–2)

Az ötödik fordulóból elmaradt mérkőzést pótoltak az U15-ös Kiemelt-csoportjában: az Illés Akadémia Felcsútra buszozott. Hitetlenek voltunk az első pár percben: ez a kevés önbizalom túlontúl nagy ellenfél iránti tisztelettel is párosult, ami bizony megbosszulta magát. Egy szöglet utáni ide-oda pattogó labda után határozatlanok voltunk, a hazaiak így vezetéshez jutottak a 7. percben. Sőt, újabb helyzetük is volt a sárga-kékeknek, ami kimaradt. Tíz perc kellett az akklimatizálódáshoz, innentől fogva kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, ám előttünk igazán nagy helyzet nem adódott.

Azonban a II. félidőt góllal kezdtünk: Zsuppán Kornél szép egyéni játék végén lőtt kapura, aminél nagyot védett a kapus, kiszedte a bal felső sarok elöl. A szöglethez Lakatos Krisztián ballagott ki, pontos középreadását Molnár Barnabás fejelte a hálóba, 1–1. A szerzett gólunk megzavarta a Puskás Akadémiát: egyértelműen többet kezdeményeztünk, Németh Barnabás és Zsuppán Kornél előtt is volt lehetőség a gólhoz. A hajrá aztán mindkét kapu előtt hozott izgalmakat. A Puskás Akadémia kapufáig jutott, mi pedig szintén mentünk előre a győztes találatáért. Papp Áron óriásit küzdve a hazai védelemmel szögletet harcolt ki: a beadott labdáért való harcban Fazakas Dániellel szemben szabálytalankodtak, 11-es! Szabó Botond úgy lőtt a bal felső sarokba, hogy a labda a kapufáról vágódott a hálóba, így 2–1-re győztünk!

Bátortalanul kezdtünk, ám ahogy jöttünk bele a meccsbe, egyre jobbá váltunk. A 10. perctől a végéig kiegyenlített volt a találkozó. Fizikálisan, mentálisan és technikailag is nagyon jó teljesítményt nyújtottak a srácok, kiváló ellenfelet győztek le. Sok-sok párharc és futás jellemezte a mérkőzést, amelyen mezőnyben is jól dolgoztunk, fegyelmezettek voltunk. Gratulálok a srácoknak a remek produkciójukhoz

– értékelte a mérkőzést a vezetőedző, Körhöcz György.