Fordítás a második félidőben

0–1 után óriási erőket mozgósítottak U16-osaink, és megérdemelten tartották itthon a három bajnoki pontot.

Illés Akadémia U16 – MTK Budapest U16 2–1 (0–0)
Illés Aka. U16:
Rapali – Szakály (Kiss-Szécsényi, 84.), Hányi D., Pintér, Ládonyi – Víg-Tamás, Mihály (Bosnyák Botond, 46.) – Gombás (Börczi, 84.), Hideg, Csonka (Németh L., 74.) – Orbán (Sánta, 57.). Vezetőedző: Németh Richárd.
Gólszerzők: Bosnyák Botond (67., 1–1), Gombás (76., 2–1)

Negyedórás ismerkedés után a 18. percben egy kapunkat elkerülő lövéssel jelezte az MTK, hogy ők mind a három pontra igényt tartanának. A 34. percben újabb kísérletük már kaput talált, ám Rapali Zsombornak ez nem okozott gondot. Nem sokkal később Mihály Dániel 25 méteres bombája szállt fölé.

Az 51. percben jogos büntetőhöz jutottak a vendégek, amit értékesítettek is, 0–1. Három perc múlva Csonka Alex beadását Gombás Levente kevéssel lőtte mellé, majd Bosnyák Botond lépett ki ziccerben, lövését kiütötte a fővárosi kapus, a kipattanót Gombás Levi fölé emelte. Egy óra elteltével szép akció végén Gombás pontos közepreadását Csonka Alex az ötösről fölé rúgta. Az elmúlt időszakban kialakított fölényünk a 67. percben góllá érett! Egy kisszöglet után Bosnyák Botond lövése felpörgött egy védőn, onnan pedig a hosszú sarokba hullott, 1–1. Sőt, fordítani is sikerült! Bosnyák Botond 16 méteres kísérlete a középső védőről lepattant, amit Gombás Levente a kapus mellett eltekert a sarokba, 2–1! Hátrányban megrázták magukat a mieink, sorra alakították ki helyzeteiket, ezért megérdemelten győztek!

Védekezésben maximumot nyújtottunk: voltak nehézségeink, ám azokat folyamatában javítottuk. Ilyen figyelmesen és fegyelmezetten még nem sikerült védekeznünk, ez volt az egyik kulcs. Szünet után minőségi támadófutballt mutattunk be, voltak is helyzeteink: nem volt tehát érdemtelen az egyenlítésünk! A sors iróniája pedig az, hogy a fővárosiaktól igazolt támadó gólja hozta meg a három pontot számunkra. Nagyon boldogok vagyunk, hiszen rengeteget tettünk ezért a sikerért! Egész héten élesek voltak a srácok és végre most eredményesség is párosult ezzel! Gratulálok a csapatnak és az egész stábnak

– értékelt az U16-os korosztályunk vezetőedzője, Németh Richárd.