Felkészülés a nagypályás futballra

Az Illés Akadémia U13 a Lurkó UFC U14-eseivel mérte össze erejét.

Júniusban búcsút int az U13-as korosztályunk a két büntetőterület közötti játéknak és júliustól már a bajnoki keretek között is nagypályán futballoznak majd. Az erre való felkészülés már folyamatos: ezúttal a nagypályás játékban már mintegy egyéves rutinnal rendelkező Lurkó UFC U14-gyel kötött le edzésjátékot Sátori Barnabás együttes. A keretünkből Majlinger Máté, Tóth Noel, Lajos Patrik, Lengyel Ágoston, Németh Levente, Mihók Martin, Baranyi Borisz, Novák Bence, Boda Zétény, Molnár Bálint és Bangó Benedek játszott, a játékidő 2X40 perc volt. Az első félidőben kétgólos előnyt építettek fel a zöld-feketék. A mieink igyekeztek labdát szerezni minél közelebb az ellenfél kapujához, majd ezekből kombinatívan futballozni. Az erőfeszítéseinket az utolsó öt percben koronázta siker: előbb egy beadás után Bangó Benedek érkezett centerposzton, illetve átlövésből voltunk eredményesek, így 2–2-vel zárult a mai nap.

Ezúttal is köszönjük a Lurkónak, hogy nagypályás mérkőzést tudtunk játszani velük! Teljes mértékben, felkészülésnek, edzésnek fogtuk fel ezt a 80 percet! Sok mindent tudtunk gyakorolni, jó erőfelmérő és visszajelzés volt számunkra, min is kell javítanunk, illetve mi az, ami jól működik, azaz nagyon hasznos találkozón vagyunk túl