Félidőnyi előnyt adott a Ferencvárosnak leány U17-es csapatunk

Gólzáporos mérkőzésen már az első játékrészben döntött a Fradi.

Illés Akadémia-Viktória U17 – FTC U17 2–6 (1–6)
Illés Aka.-Viktória U17:
Vasi A. – Harmath R. (Doncsecz A., 46.), Takács M. (Kopfensteiner Sz., 46.), Schőnig R., Licskai L. – Sági F., Bihari P. (Bihari Cs., 64.), Alasz H. (Balla F., 83.), Sipos-Kiss V. – Polovics D. (Kumánovich K., 83.), Nagy Cs. (Faggyas J., 56.). Vezetőedző: Biró Bence.
Gólszerzők: Alasz H. (12., 1–3), Sipos-Kiss V. (82., 2–6)

Jól kezdte a mérkőzést leány U17-es csapatunk, több szép akciót is kidolgoztunk az ellenfél kapuja előtt, ám egy váratlan labdaszerzés után megszerezte a vezetést a Ferencváros, 0–1. Nem sokkal később jött a hidegzuhany és kezezés miatt már a büntető pontra mutatott a játékvezető! Vasi Abigél, igaz, az oldalt eltalálta, de hárítani nem tudott, ezzel megduplázta előnyét a fővárosi gárda, 0–2. A rövidzárlat rányomta a bélyegét a folytatásra, és egy eladott labdából a 11. percben már háromgólos volt a két csapat közti különbség, 0–3. Egy kontratámadásból azonnal jött is a válasz, Alasz Hanna szólója után a tizenhatos vonaláról kilőtte a hosszú alsót, 1–3. Hiába a szépítés, ellenfelünk egy távoli lövésből ismét eredményes tudott lenni, majd egy újabb kezezés utáni tizenegyesből Kovács Petra triplája révén az ötödik találatukat is megszerezték a vendégek, 1–5. További próbálkozásuk is eredményesnek bizonyult a 34. percben már öt gól volt a differencia. A szünet előtt Bihari Patrícia előtt adódott nagy lehetőség a kapussal szemben, de nem tudta gólra váltani a helyzetet.

A félidőben rendeztük sorainkat, a lányok a becsületükért futballozva megmutatták, hogy többre is képesek és a második játékrészt kapott gól nélkül lehozva még szépíteni is tudtak a véghajrában. A 82. percben Sipos-Kiss Virág, csapatunk legfiatalabb tagja érkezett jó ütemben egy baloldali beadásra, beállítva ezzel a végeredményt, így Illés-találattal zárult a találkozó. A Ferencváros 6–2-re nyerte a zöld-fehér derbit.

Nehéz értékelni egy ilyen mérkőzést, a 6 kapott gólt nem lehet magyarázni. Szerencsére nem egy meccsen múlik az év, bőven van még lehetőségünk javítani. Ma kijöttek a hibáink, hogy miben kell még fejlődnünk a jövőben. Úgy gondolom stabilabbnak kell lennünk védekezésben és mentálisan is

– összegzett Biró Bence, az együttes vezetőedzője.