Ezúttal is fél tucat gólt rámoltak ellenfelük kapujába az U15-ös lányok

Legfiatalabb korosztályunk 6–3-as ETO FC Győr elleni győzelemmel tartotta itthon a bajnoki pontokat.

Illés Akadémia-Viktória U15 – ETO FC Győr U15 6–3 (3–1)
Illés Aka.-Viktória U15
: Szilágyi L. – Mogyoróssy Z., Takács J. (Petrik Z., 59.), Derényi A., Galambos L. – Széplaki S., Palatin D., Karancsi E. – Első H., Imre B. (Mogyoróssy L., 41.), Heiszter H. (Horváth L., 59.) Vezetőedző: Ferencsik Evelin.
Gólszerzők:
Első H. (1., 1–0), Heiszter H. (16., 2–1; 17., 3–1; 56., 5–2), Karancsi E. (44., 4–1),  Galambos L. (72., 6–2)

U15-ös leányaink számára is a Győr elleni összecsapással folytatódott a bajnokság. Ferencsik Evelin és Tóth Alexandra együttes nem állt könnyű feladat előtt, az ETO ugyanis már többször is bizonyított a szezonban. Többek között legyőzte a Puskás Akadémiát, de hatot rúgott a Pécsnek, hetet a DVTK-nak!

Mi ezzel mit sem törődtünk és nem túlzás azt állítani, hogy egészen pazarul kezdtük a mérkőzést, hiszen Első Hanna nevéhez hűen már az 1. percben beköszönt, s így 1–0-ra módosította az állást. Kisvártatva nagy lehetőségünk adódott arra, hogy rögtön megduplázzuk előnyünket, ez kimaradt, 2–0-helyett pedig hamarosan egyenlítettek a Rába-partiak. A bekapott gól ellenére folyamatosan az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Birtokoltuk, járattuk a labdát és minden támadásunk komoly veszélyt rejtett magában. Fölényünk bő negyedóra elteltével újabb gólokban mutatkozott meg, ráadásul egy perc alatt kettőben is: az „elkövető” mindkét esetben Heiszter Hanna volt, villámgyorsan 3–1-re alakult az eredmény. A folytatásban sem tudott velünk mit kezdeni a Győr, egyértelműen domináltunk, s bizony több sanszunk is volt, hogy még tovább nyissuk az ollót. A játékrész hajrájában Széplaki Sára szabadrúgása például a felső kapuráról vágódott vissza a játéktérre, így 3–1-gyel mentek pihenni a csapatok.

A második felvonás elejének forgatókönyve aztán kísértetiesen hasonlított az elsőére: a 44. minutumban Karancsi Emma iratkozott fel a gólszerzők közé, majd erre is gyorsan feleltek a vendégek: két perccel később Lakatos Panna talált be győri részről. A folytatásban némileg leült a mérkőzés, főként a két tizenhatos között folyt a játék és nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. A csendesen csordogáló percek után ismét Heiszter Hanna „kavarta fel az állóvizet”, aki Karancsi Emma passzát gólra váltva már mesterhármasnál járt. Továbbra is jól használtuk villámléptű játékosainkat, sokszor gyorsan át tudtunk menni védekezésből támadásba, ebből pedig még egyszer be is tudtunk találni: a feladó ismét Karancsi Emma, a befejező Galambos Lilien, az állás pedig 6–2 volt. A hátralévő időben a zöldmezesek még szépítettek, 6–3-nál tovább azonban már nem tudtak zárkózni. A mieink gólgazdag, jó iramú mérkőzést nyertek meg és rendkívül értékes három ponttal gazdagodtak.

Úgy gondolom, nagyon jó meccset játszottunk egy rendkívül kemény, határozott, jó értelembe véve agresszív ellenféllel szemben. Ezzel többször is meggyűlt a bajunk. Előre nagyon jól futballoztunk, amivel fel is tudtuk őrölni ellenfelünket. Az első perctől kezdve beleálltunk a küzdelembe és irányítani akartuk a mérkőzést, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy már a 16. másodpercben előnybe kerültünk egy szép találatnak köszönhetően. Amit sajnálok, hogy a védekezésünk még mindig nem úgy működik, mint ahogyan azt szeretnénk. Sokallom a három kapott gólt, amiből sajnos nyugodtan mondhatjuk, hogy legalább kettőt mi ajándékoztunk a győrieknek. Ennek ellenére természetesen gratulálok a lányoknak, mert most is felszabadultan játszottunk, a kapu előtt jó döntéseket hoztunk és nagyon örültem, örülök annak, hogy nem saját magunkat helyeztük előtérbe, hanem ha a társunk jobb helyzetben volt nálunk, odaadtuk neki a labdát és lehetőséget teremtettünk neki, vagy gólt rúgattunk vele. Még egyszer gratulálok mindenkinek!

– foglalta össze a látottakat Ferencsik Evelin vezetőedző.