Eső és góleső: kilencszer vették be ellenfelük kapuját az U17-es lányok

A mieink 9–0-ra győzték le felkészülési mérkőzésen az Újpest U19-es együttesét.

Illés Akadémia-Viktória U17 – Újpest FC U19 9–0 (3–0)
Gólszerzők: Szilvási N. (4), Nagy Cs. (3), Polovics D. (2)

A bajnoki szünetben sem maradtak mérkőzés nélkül U17-es leányaink! A nyári felkészülési találkozó után ezúttal hazai környezetben, szakadó esőben, tipikus őszi időjárási körülmények között csaptak össze az Újpest U19-es korosztályos csapatával. Együttesünk a Vasi Abigél, Harmath Ramira, Kopfensteiner Szonja, Doncsecz Anna, Csanádi Kata, Sági Fruzsina, Polovics Dorina, Kumánovich Kinga, Bihari Csenge, Balla Fanni, Szilvási Nelli, Nagy Csenge, Takács Míra, Baranyai Bianka, Bihari Patrícia összetételű kerettel futottak neki a találkozónak.

Nem túlzás azt állítani, hogy villámrajtot vettünk! Egy jó kiugratás és Polovics Dorina gólja után már a 3. percben megszereztük a vezetést. Egyértelműen irányítottuk a mérkőzést, formás akciókat vezettünk, hátul pedig rendkívül stabilak voltunk. Szinte minden támadásunk nagy veszélyt rejtett magában, több lehetőségünk is volt, hogy növeljük előnyünket, ami végül az első negyedóra végén történt meg. Csanádi Kata labdájának szeme volt, Polovics Dorina remekül tolta el azt a kapus mellett, majd higgadtan gurított a hálóba (2–0). A kétgólos különbség tudatában is az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Szépen járattuk a labdát, jól futballoztunk, a 29. percben pedig büntetőhöz jutottunk, amit hárítani tudott a vendégek kapusa. Ami akkor nem sikerült, az nem sokkal később már igen: Nagy Csenge gondoskodott arról, hogy újabb újpesti középkezdésre kerüljön sor, így 3–0-val mehettek pihenőre a csapatok.

A második felvonás is ott folytatódott, ahol az első véget ért. Óriási fölényben futballoztunk, Szilvási Nelli révén pedig ismét sikerült beköszönnünk. A külső körülmények és a tekintélyes előny ellenére is mentek előre a lányok, további gólhelyzeteket dolgoztak ki, ezeket azonban ebben a periódusban nem sikerült értékesíteni. Egészen a 71. percig, amikor Nagy Csenge volt rendkívül harcos, nem esett el a tizenhatoson belül, cserébe a legnemesebb módon állt „bosszút” az ellene elkövetett szabálytalanságért: góllal. A találkozó utolsó szakaszában aztán ismét felpörögtek az események, no meg újabb találatok következtek: Szilvási Nelli még háromszor zörgette meg a hálót, de Nagy Csenge is hozzátett még addigi terméséhez. A mieink végül 9–0-s győzelemmel hagyhatták el a játékteret.

Az volt a célunk, hogy fegyelmezett, stabil védekezést mutassunk egy kulturáltan futballozó ellenféllel szemben. Ezt sikerült is megvalósítanunk. Egységesen védekeztünk, aminek nagyon örülök, mert a közelmúltban voltak problémáink abból, hogy ez nem volt meg. Tartották magukat a lányok ahhoz, amit megbeszéltünk: kevés területet adtunk a vendégeknek. Ami lehetőségük adódott, az inkább hátul eladott labdából következett. A helyzeteink megvoltak, igaz, az első félidőben nem olyan százalékkal használtuk ki őket, mint ahogyan azt szeretnénk látni. Szép gólokat szereztünk és annak is örülök, hogy mindenki tudott 60 percet játszani. Azok is, akik eddig kevesebb szerephez jutottak. Ahogy említettem, az volt a legfontosabb, hogy hátul rendben legyünk és összeálljon a védekezésünk. Ez megvolt, azt pedig most is bizonyítottuk, hogy ha ott fegyelmezettek vagyunk, akkor nagyon nehéz nekünk gólt rúgni. Ez nem is sikerült az Újpestnek, örülök, hogy ilyen külső körülmények dacára is nullára tudtuk lehozni a mérkőzést, mert ilyenkor azért sokkal jobban benne van, hogy betalál az ellenfelünk. Bízom benne, hogy a bajnokság hátralévő részében is ezt a fegyelmezett védekezést tudjuk majd prezentálni

– összegzett a találkozót követően Biró Bence vezetőedző.