Eseménydús találkozón győztünk nagy fölénnyel

Az Illés Akadémia U12 kilenc találatig jutott.

Illés Akadémia U12 – Mosonmagyaróvári TE 1904 U12 9–3 (2–1, 2–0, 2–1, 3–1)
Illés Aka. U12:
Guba – Papp, Horváth D., Tóth D., Dominek – Lakics, Molnár B., Rajos – Németh B. Cserék: Hende – Angler N., Novák B., Dávid, Sömenek, Vigh. Vezetőedző: Biegner Dániel.
Rajos (6., 1–0; 12., 2–0; 33., 4–1), Lakics (31., 3–1; 64., 7–3), Németh B. (48., 5–1; 55., 6–2), Sömenek (66., 8–3), Angler N. (69., 9–3)

A 6. percben egy óvári szöglet után a megszerzett labdából Molnár Bálint ment el a jobb szélen megállíthatatlanul, a középre gurított labdája pedig üresent találta Rajos Ádint, aki közelről passzolt a hálóba, 1–0. A 12. percben egy vendég kapuskirúgást füleltünk le, majd a Németh Botonddal történt szép összejátékot követően Rajos Ádin növelte kettőre az előnyünket. Két perc múlva egy jobb oldali mosonmagyaróvári szöglet után a többszörösen megpattanó labda a kapunkba csorgott, 2–1.

A második felvonásban eleredt az eső, meg egy kicsit talán türelmetlenek is voltunk, az utolsó passzokba hiba csúszott, vagy pedig lövést választottunk az átadás helyett. A 31. percben aztán csak sikerült visszaállítani a kétgólos differenciát: Lakics Roland talált be ziccerben. A 33. percben egy remek szabadrúgás-kombináció hozta meg a negyedik gólunkat: Papp Olivér tekerésénél dermedten álltak csak a vendégvédők, Rajos Ádin kibújt mögülük és a hálóba passzolt, 4–1.

A térfélcsere után is támadásban maradtunk és Németh Botond egy stílusos esernyőcsel után 10 méterről, kissé jobbról lőtt a kapu hosszú oldalába, 5–1. Egy utolsó emberként eladott labdát követően jöttek közelebb a kékek, 5–2. Alábbhagyott az eső, és ez újabb zöld-fehér gólt hozott: Vigh Olivér indult meg középről, húzták-vonták, de nem tudták megállítani, az alapvonalról középre kanyarította a labdát, ami egy kicsit Németh Botond mögé jött, de így is a kapuba tudta terelni, 6–2.

Az utolsó etapot a vendégek indították góllal (6–3), amire egy egyéni játék utáni szerzett gyönyörű Lakics Roland-góllal válaszoltunk, 7–3. Két percre rá Novák Benett átadását Sömenek Bálint a jobb oldalról úgy lőtte meg a nyolcadik találatunkat, hogy a labda a felső kapufa belső feléről vágódott a hosszú sarokba. Elfáradtak a vendégek: a jobb oldalon két remek csel után Lakics Roland lőtt kapura, ezt blokkolták a bekkek, ám a kipattanót Angler Noé a bal sarokba bombázta, 9–3.

Eseménydús találkozón egyre tudatosabb játékot mutattak az Illés Akadémia U12-esei, és ilyen különbséggel is megérdemelten győztek.

Ismét minimum 40 percet kaptak a keret tagjai, ez megfelelő idő volt ahhoz, hogy bajnoki körülmények között mutassa meg magát. A pályára vitt játék mellett leginkább ahhoz gratulálok a srácoknak, hogy a megbeszéltek szerint: kezdeményezően és bátran futballoztak. Ezt mindenkitől visszakaptam ma