Értékes U17-es pont Kispestrõl – A 23. forduló eredményei (Képgalériával)

Az U21-es utánpótlás labdarúgó-bajnokságok 23. fordulójában az Illés Akadémia U17-es együttese 1-1-et játszott a második helyen álló Honvéd Magyar Futball Akadémia vendégeként.

U14, I. osztály, Nyugat

Illés Akadémia-Haladás–Vasas-Kubala Akadémia 6-2 (1-2). – Illés Akadémia, vezette: Borbás.

Gól: Szabó D. 2 (52., 53.), Szilágyi (3.), Horváth K. (47.), Burai (65.), Marton (74.).

Illés Akadémia: Viganó 0 (Soós 0) – Kiss T. 6,Labát 7, Latyák 6, Szalai 6 – Nyári 0 (Szabó P. 6), Hertelendi 7, Szilágyi 5 (Winkler 6) – Szabó D. 8, Horváth K. 7 (Böcskei), Burai 7 (Marton 6). Edzõk: Németh Szabolcs, Marton Róbert.

Jól kezdte a mérkõzést az Illés Akadémia, és a vezetést is megszerezte. Húsz perc játék után a Vasas fokozatosan átvette a találkozó irányítását, és két nagy hibából a félidõben megfordította az eredményt. Szünet után szerkezetet váltott a hazai csapat, ezáltak stabilabb lett a középpályás védekezése, és jópár játékos teljesítménye is feljavult. Labdaszerzésbõl villámgyorsan mentek át támadásba. A hazaiak számos helyzetet dolgoztak ki és végül egy nagyon jó mérkõzésen egy jó ellenfelet gyõztek le.

A bajnokság állása: 1. FTC 56, 2. Gyõri ETO 55, 3. Illés Akadémia 49 pont.

U15, I. osztály, Nyugat

Illés Akadémia-Haladás–Vasas Kubala Akadémia 2-1 (1-1). – Illés Akadémia, vezette: Bedi.

Gól: Varga K. 2 (37., 41.)

Illés Akadémia: Tóth K. 7 – Bontó 7, Auer 7, Bolla 7, Tóth Marcell 7 – Németh D. 7, Kiss B. 7, Tóth Márton 7 – Horváth M. 7, Szalka 7, Varga K. 8.  Edzõk: Bánfalvi Attila, Bánfalvi Zsolt.

A vasiaknak az elsõ félidõben több helyzetük volt, mégis a vendégek szereztek vezetést. A félidõ végén aztán kis szerencsével egyenlítettek a vendéglátók. Szünet után hamar megszerezték a vezetést a szombathelyiek, és a következõ negyedórában két ziccert is elhibáztak. Nagyon jó iramú meccsen erõs ellenféllel szemben bizonyította a szombathelyi csapat, hogy a legutóbbi, szekszárdi döntetlen csak kisiklás volt.

A bajnokság állása: 1. FTC 55, 2. Paks 50, 3. Vasas Kubala Akadémia 47, …5. Illés Akadémia 44 pont.

Az U15-ös meccsen 2-1-re nyertek a zöld mezes szombathelyiek. Képgalériért klikkeljen a fotóra! Fotó: Ohr Tibor/haladas.hu

U16, I. osztály

Illés Akadémia-Haladás–Diósgyõri VTK 2-4 (2-1). – Illés Akadémia, vezette: Armstong.

Gól: Sály (18.), Kismárton (20.).

Illés Akadémia: Molnár M.  – Derdák, Bolboaca, Mészáros, Tóth G. (Kiss K.) – Molnár T., Szenczi (Sipos), Kovács Z. (Deéry) – Kismárton (Szabó Á.), Sály, Gönczö. Edzõk: Koller Zoltán, Szenczi Imre.

(Koller Zoltán ezúttal nem kívánta osztályozni a játékosokat)

A hazaiak által elképzelt játékból illetve az edzéseken gyakoroltakból nagyon kevés köszönt vissza a mérkõzésen, így a csapat teljesítménye szakmailag értékelhetetlen.

A bajnokság állása: 1. MTK 56, 2. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 56, 3. Gyõri ETO 54, …8. Illés Akadémia 31 pont.

U17, I. osztály

Budapest Honvéd–Illés Akadémia-Haladás 1-1 (0-0). – Budapest, Bozsik-stadion, vezette: Gordos.

Gól: Petró (46.)

Illés Akadémia: Gyécsek 6 – Kretz 6, Markovics 7, Czingráber 6, Könczöl 6 – Lempeg 6, Horváth K. 6, Szõke 5.5 (Kovács Zs.) – Jordán 6 (Szabó B.), Sinanovic 5.5 (Garda), Petró 7. Edzõk: Csordás Csaba, Farkas Péter.

A vasiak végig nagy nyomást gyakoroltak a kispestiekre, vezetést is szereztek, ám egy buta szabálytalanság után megítélt tizenegyesbõl egyenlítettek a vendéglátók. Az Illés Akadémia csapata a bajnokságban eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta, a levegõben lógott a gyõzelme.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia Felcsút 61, 2. Honvéd-Magyar Futball Akadémia 45, 3. MTK 41, …13. Illés Akadémia 15 pont.

U18, I. osztály

Illés Akadémia-Haladás–DVTK 3-1 (0-0). – Illés Akadémia, vezette: Csirke.

Gól: Török (49.), Hirschler (69.), Tihanyi (73.).

Illés Akadémia: Molnár D. 6 – Farkas 7, Gabura 6, Hirschler 8, Milkó 6 – Jancsó 6 (Mátyás 7), Tóth M. 6 (Tihanyi 7), Bedi 8 – Grabant B. 6, Török 6 (Kõris), Grabant P. 6. Edzõ: Farkas Péter.

Az elsõ félidõben a fölényben futballozó hazaiak nem tudtak helyzetbe kerülni. Szünet után viszont sorra jöttek a vasi helyzetek, és ezzel együtt a gólok is. Megérdemelten nyert az Illés Akadémia.

A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 47, 2. Gyõri ETO 43, 3. Puskás Akadémia Felcsút 41, …8. Illés Akadémia 35 pont.

U21, I. osztály

Budapest Honvéd–Illés Akadémia-Haladás 2-0 (2-0). – Budapest, Bozsik-stadion, vezette: Varga G.

Illés Akadémia: Gyurján M. 6 – Angyal 6, Zsirai 6, Havasi 5 (Hirschler 6), Füredi 6 – Jancsó 6, Gyõrffy 6, Halmai 5 – Németh Á. 5 (Grabant P.), Rácz 5, Hoós 5 (Tihanyi 5). Edzõk: Kuttor Attila, Tóth László.

Tíz percnyi játék után a vendégcsapat átvette az irányítást, jól is futballozott, ám egy kétméteres lesgóllal a kispesti gárda szerzett vezetést. Ez megfogta a szombathelyieket, és a félidõ lefújása elõtt nyolc perccel egy hibából újabb gólt kaptak. A második játékrészben a vasiak nagy erõket mozgosítottak a szépítésért – eredmény nélkül.

A bajnokság állása: 1. MTK 41, 2. Videoton 40, 3. Újpest 35., …12. Illés Akadémia 29 pont.