Változatos bajnokit játszott egymással az Illés Akadémia és a Fehérvár FC.

Illés Akadémia U13 – Fehérvár FC U13 1–1 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0)
Illés Aka. U13:
Pálla – Tóth-Hencsey, Varga V. L., Bajzek, Tóth B. – Károlyi, Német, Tar – Kiss M. Cserék: Németh K., Őri, Jáger, Varga M., Németh D., Török. Vezetőedző: Tóth Zsolt.
Gólszerző: Németh K. (24., 1–0)

Kiváló csapatot fogadott az Illés Akadémia U13: a Fehérvár FC 100%-os teljesítménnyel érkezett Szombathelyre, úgy, hogy a Zetét idegenben, a Győrt pedig hazai környezetben győzték le. Azonban az első negyedben a mi akaratunk érvényesült. Helyzetek sokaságát alakítottuk ki kombinatív játékunk által. Betalálni sajnos nem sikerült.

A 24. percben labdát szereztünk a pálya közepén. Németh Kristóf felnézett és kissé jobbról, 28 méterről óriási gólt ragasztott a hosszú felső sarokba, 1–0. Védhetetlen lövés volt! A vezetőgól ellenére kiegyenlítettebb volt ez a játékrész.

A nagyszünetet követően egy szöglet után lecsorgóból tudott egyenlíteni a fehérvári csapat. Ebben az etapban is maradt a rendkívül magas színvonal. Helyzet adódott itt is, ott is.

Az utolsó felvonásban szervezetten és fegyelmezetten játszottunk, de gólt ekkor már nem született, 1–1-gyel fejeződött be a rangadó.

Az első 40 perc alatt eldönthettük volna a mérkőzést, úgy, hogy a játék képe azt mutatta: mindkét csapat tud és akar is futballozni. Gratuláció jár mindkét társaságban a magas színvonalú találkozóért, ez igazán szolgálja a fejlődést