Egy órát játszott emberhátrányban az Illés Akadémia U16.

Honvéd-MFA U16 – Illés Akadémia U16 3–0 (3–0)
Illés Aka. U16: Kostyák – Mórocz (Horváth Á., 46.), Hányi D., Pintér, Papp M. – Víg-Tamás (Mihály, 75.), Nyári – Németh L. (Hideg, 64.), Sánta, Bosnyák Botond – Gombás (Kiss-Szécsényi, 64.). Vezetőedző: Németh Richárd.
Kiállítva: Pintér (33.)

Bizonytalanul kezdtünk, ami ráragadt az egész csapatra, kapkodóak voltunk ebben az időszakban és az első negyedóra végén büntetőből a hazaiak előnybe is kerültek. A meccs egyik fordulópontja történt az I. félidő felénél: egy remekül középre tekert zöld-fehér szöglet utáni fejes a kapufáról kifelé pattant. Szinte az ellentámadásból egy átlövésből kettőre nőtt a különbség, azaz 1–1 helyett 2–0 lett.

A 33. percben egy gyors átmenetünket kontráztak meg a kispestiek, aminek a végén Pintér Károly szabálytalankodott gólhelyzetben lévő ellenfelével szemben, így villant a piros lap. 10 főre fogyatkozva is kaptunk egy abszolút elkerülhető gólt meg nem értés miatt, így a szünetben 3–0-ra vezettek a piros-feketék.

A II. félidőben nem volt felfedezhető a Honvéd emberelőnye, sőt, a legnagyobb lehetőség előttünk adódott. Egy szép támadás végén Németh Levente keresztbe tett labdája Bosnyák Botond előtt pont magasra pattant fel, aki így is megcélozta a kaput, de lövése fölé szállt.

A minőségbeli különbséget szervezettséggel kompenzáltuk. Nem szabad ekkora előnyt adni az ellenfélnek, úgy sem, hogy Kispesten sosem egyszerű pontot szerezni. A jövő héten a Ferencváros elleni bajnokin mindenféleképpen javítani szeretnénk