Nem érdemelt vereség az Illés Akadémia U14.

Illés Akadémia U14 – Puskás Akadémia U14 1–2 (1–0)
Illés Aka. U14:
Buzás – Novák B., Husz (Máté, 37.), Lajos, Lengyel (Tóth N., 61.) – Uray, Németh L., Baranyi (Tuboly, 51.) – Mihók (Boda, 61.), Wiedner (Bangó, 51.), Ihász (Majlinger, 61.). Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerző: Ihász (1., 1–0)

Ahogy mondani szokás: aki kettőt pislogott, az már le is maradt. Németh Levente ugratta ki a bal szélen Ihász Bendegúzt, aki szépen kilőtte a hosszú sarkot, 1–0! Történt mindez a 40. másodpercben. A 18. percben Baranyi Borisz lövése a kapufáról a gólvonal környékére pattant le – nem lehetett megállapítani, bent volt-e a labda. Volt még szerepe a felső lécnek ezek után is: a részünkről Lengyel Ágoston döngette meg, míg a másik oldalon egy 17 méteres lövésnél bennünket segített ki…

A fordulás után Lajos Patrik 26 méterre a kaputól tette le a labdát szabadrúgáshoz: a ballábas lövés centikkel kerülte el a bal felső sarkot! Az ivószünet után egy balról elvégzett oldalszabadrúgás utáni fejesből egyenlítettek a vendégek. Sőt, egy szerencsésen hozzájuk kerülő labda után a bal sarokba tartó lövés a kapufáról ezúttal befelé pattant, így fordítottak a felcsútiak, 1–2. A hajrára fordulva még egyszer rúghattunk szabadrúgást, ezúttal egy kicsit messzebbről: Lajos Patrik kísérletét megfogta a vendégkapus.

A jó iramú és változatos találkozón a szerencsés vendégek szerezték meg a három pontot.

Kimondottan jól kezdtük a meccset, rögtön az első percben be is találtunk. Utána is támadásban maradtunk, megvolt a lehetőségünk a második gólhoz is. Viszontláttam olyan dolgokat, amelyeket edzéseken gyakoroltunk: akár labdakihozatalban vagy a labdaszerzések utáni átmenetekben. A második félidő utolsó 20 percére elfogytunk egy kicsit, ez a Puskásé volt! Tanulság, hogy egy kicsivel több labdabirtoklással és több játékkal tudtunk volna ellensúlyozni ezt a nyomást. Összességében sok-sok pozitív dolgot láttam, tetszett a gyerekek mentalitása és hozzáállása, láttam a szenvedélyt, így nem lehetek elégedetlen