Ellenfelünk a hosszabbításban tudott egyenlíteni

A szünet után egyértelműen feljavult a játékunk, ám a legvégén kiénekelték a sajtot a szánkból.

Illés Akadémia U15 – Várda LA U15 1–1 (0–0)
Illés Aka. U15:
Hajba – Bock, Fonnyadt (Molnár B., 41.), Takács Á., Szalma – Churchwald (Ferencz-Tapaszi, 41.), Módly – Hende (Zsuppán, 41.), Papp Á. (Angler B., 70.), Lakatos (Magadics, 70.) – Szabó B. Vezetőedző: Körhöcz György.
Gólszerző: Szabó B. (66., 1–0)

A három forduló alatt három pontot begyűjtő U15-ös korosztályunk az eddig 6 egységig jutó Kisvárdát fogadta: a célunk az volt, hogy győzelemmel meg is előzzük a szabolcsiakat. A 6. percben jogos büntetőhöz jutottak a vendégek: a bal sarokra tartó lövést Hajba Botond megfogta! Bő negyedóra után tértünk magunkhoz és kezdtünk kombinatívan játszani – ez először blokkolt lövésekben mutatkozott meg. A 29. percben egy elé pattanó labdát Papp Áron szúrt rá, nem sokkal fölé ment a 11 méterről, jobbról leadott kísérlet. A félidő hajrájában egy szöglet után Fonnyadt Zétény emelt fölé, így 0–0-val mehettünk szünetre.

A stáb elégedetlenségét mutatta, hogy hármat is cserélt Körhöcz György a pihenő alatt. A 47. percben Lakatos Krisztián hámozta ki több ember között a labdát, majd Módly Samuhoz játszott, aki kitette balra Zsuppán Kornélnak: ő belépett a 16-oson belülre és szorongatott helyzetből lőtt, a labda a felső kapufát súrolva ment fölé. Hat perc múlva egy Lakatos Krisztián–Zsuppán Kornél-kombináció után utóbbi lőtt 20 méterről, védett a kisvárdai kapus. Egyértelműen aktívabbakká váltunk, sokkal többet volt a labda a vendégek térfelén. A 66. percben megszereztük a vezetést! Zsuppán Kornél ezúttal a jobb oldalon kevergetett, középre adott labdáját Lakatos Krisztián tolta tovább, amit Szabó Botond háttal a kapuval átvett, befordult és 9 méterről a kapu bal felébe lőtt, 1–0! Hat perccel a vége előtt 24 méterről rúghatott szabadrúgás a Kisvárda: a lövés megpattant, így nagyot védett Hajba Botond. Már a hosszabbításban jártunk, amikor egy előrevágott labda után középre adták azt, amit 11 méterről, jobbról a hosszú alsóba helyeztek, 1–1.

A II. félidőben sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, ám egy utolsó pillanatban elkövetett figyelmetlenség miatt elmaradt a győzelem.

A második játékrész úgy nézett ki, ahogyan annak ki kellett néznie. Nagy kár az utolsó másodperces rutintalanságért