Egy gól itt, egy gól ott: ikszeltek az U15-ös lányok a pozsonyi hőségben

A mieink 1–1-es döntetlent játszottak a Slovan Bratislava korosztályos együttesével.

Slovan Bratislava U15 – Illés Akadémia-Viktória U15 1–1 (0–1)
Gólszerző:
Horváth A. (23., 0–1)

Pár nap leforgása alatt második nemzetközi felkészülési mérkőzését játszotta Ferencsik Evelin és Tóth Alexandra irányította U15-ös korosztályunk, amely a Szilágyi Lilla, Nistor Maja, Derényi Alíz, Karancsi Emma, Galambos Lilien, Takács Jázmin, Petrik Zorka, Horváth Amira, Széplaki Sára, Imre Blanka, Csejtey Kornélia, Bedő Nóra, Palatin Dorka, Mogyoróssy Lora, Mogyoróssy Zora, Vezendi Flóra összeállítású kerettel vágott neki a pozsonyi túrának.

A mieink a szombathoz hasonlóan ezúttal is remekül kezdték a találkozót, rögtön kezükbe vették az irányítást. A fölény ziccerekben is megmutatkozott, ám az is kísértetiesen hasonló dolog volt a ZNK Mura Nona elleni találkozóhoz, hogy ellenfelünk legjobbja ezúttal is a kapus volt. A távoli lövéseinket is fogta a szlovákok hálóőre, miként a 23. percben Karancsi Emma ziccerét is, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt és Horváth Amira révén megszereztük a vezetést. A folytatásban is a mi akaratunk érvényesült, domináltunk, az eredmény azonban a szünetig már nem változott: egygólos vezetésről várhattuk a második felvonást.

Ennek eleje aztán nem egészen úgy alakult számunkra, ahogyan azt szerettük volna, egy eladott labda után ugyanis egalizált a Slovan és 1–1 volt a mérkőzés állása. A lányok szokásukhoz híven a nagy meleg ellenére is mentek előre, hajtottak az újabb gólért, ami azonban csak nem akart összejönni.  Az első félidőben mi, a másodikban a hazaiak tudták megzörgetni a hálót, így az összecsapás végül 1–1-es eredménnyel ért véget.

Először is szeretnék gratulálni a lányoknak, mert a kánikula ellenére is óriási lendülettel, remek mentalitással álltak bele a mérkőzésbe. Mi irányítottunk, 3-4 olyan ziccerünk is volt, amikor a kapus bravúrral hárított. Emellett az átlövéseinket is védte, remek napot fogott ki. Annak örülök, hogy sok labdát tudtunk szerezni a letámadásokból, be tudtuk szorítani az ellenfelet a kapuja elé. Amit viszont hiányoltam, az a higgadt, sokmozgásos, fegyelmezett játék támadásban és védekezésben egyaránt. Ez azt okozta, hogy taktikailag sokszor fegyelmezetlenek voltunk. Nyilván a nagy meleg, az óriási pályaméret is közrejátszott abban, hogy nem úgy működtünk, ahogy mi valójában tudunk, amire képesek vagyunk. Le fogjuk vonni a következtetéseket, láttuk azokat a hibákat, amiket ki kell javítanunk a következő hetekben

– foglalta össze a pozsonyi erőfelmérőt Ferencsik Evelin vezetőedző.