A mi lehetőségeink sajnos kimaradtak, nüánszokon múlott a pontszerzés a Hajdúságban.

DVSC U16 – Illés Akadémia U16 1–0 (0–0)
Illés Aka. U16:
Rapali – Szakály, Hányi D., Pintér, Ládonyi – Mihály (Németh L., 46.), Víg-Tamás – Bosnyák Botond, Hideg (Sánta, 46.), Csonka (Kiss-Szécsényi, 75.) – Gombás (Angler J., 81.). Vezetőedző: Németh Richárd.

A múlt héten az MTK Budapest ellen hátrányból fordító Illés Akadémia U16 ezúttal a DVSC vendége volt: a Kisloki három kör után veretlenül, 7 ponttal és imponáló, 7–1-es gólkülönbséggel állt. Az első bő negyedóra a hazaiaké volt, ám ezt követően fegyelmezetten futballoztunk és mi is támadtunk, ám az utolsó passzok hiányoztak igazán.

A térfélcsere után stabilabban futballoztunk a középpályán, aztán a félidő felénél Gombás Levente elcsípett egy hazapasszt, ám nagy helyzetben pont rálépett a labdára – így ideiglenesen menteni tudtak a debreceniek: a kipattanót rárúgtuk, amit a kapus a 16-oson kívül kézzel hárított – hiába a kapuba tartó labda, a játékvezető komoly hibát elkövetve csak sárga lapot adott a hálóőrnek! Csonka Alex előtt adódott nem sokkal később helyzet, majd az utolsó negyedórára benyomtak bennünket a hajdúságiak, de komoly lehetőségük nem volt. A 78. percben egy szöglet után flipperezésből viszont jól jöttek ki, 4 méterről került a labda a kapunkba, 1–0. Ezek után sem adtuk fel, már a hosszabbításban jártunk, amikor Németh Levente kapott egy jó ütemű passzt, lövését azonban nagy bravúrral védte a kapus, akinek már nem is szabadott volna a pályán lennie. Így a találkozót 1–0-ra megnyerték a piros-fehérek.

A tabella élére felugró DVSC vendégeként helyenként jól játszott az Illés Akadémia: minden bizonnyal más lett volna az utolsó szűk félóra, ha a jogos kiállítás nem marad el.

Sajnálom a srácokat, mert nagyon jól dolgoztak. A meccs kezdeti időszakában jobb volt a DVSC, aztán egyre jobban feljöttünk. Szünet után még stabilabbak lettünk, elsősorban középen, jól zártuk a területeket, miközben a mi átmeneteinkben benne volt a veszély. Szervezettek és fegyelmezettek voltunk, nem lehet egy rossz szavam sem a srácokra. Emelt fővel jöhettünk le a pályáról a válogatottakkal teli tavalyi bajnokkal szemben. Még többet fogunk dolgozni, és ezeket a dolgokat a javunkra fordítjuk