Döntő volt a magasságbeli fölény

A négy forduló óta veretlen Ferencváros vendégeként játszott az Illés Akadémia U14.

Ferencváros U14 – Illés Akadémia U14 5–2 (2–1)
Illés Aka. U14: Buzás (Pálla, 68.) – Tóth N., Máté (Varga B., 41.), Lajos, Lengyel – Hányi B. (Majlinger, 60.), Németh L., Magadics (Ihász, 60.) – Bangó (Novák B., 41.), Baranyi, Angler B. (Mihók, 41.). Vezetőedző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Németh L. (6., 0–1), Majlinger (66., 4–2)

Az Illés Akadémia U14 lendületesen kezdte a mérkőzést: egy baloldali támadás során Lengyel Ágoston és Angler Benett játszottak össsze, majd egy szép átvétel után 22 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba Németh Levente, 0–1. Megleptük a hazaiakat, akik azonban félóra elteltével magukhoz tértek. Egy szöglet utáni lecsorgóból egyenlített a Fradi, majd egy labdavesztés utáni gyors ellentámadást fejeztek be találattal, 2–1.

A szünet után nem sokkal egy beadásánál egymásra vártunk, miközben a IX. kerültiek gólt fejeltek, míg egy kontrából már 4–1 volt oda. A 66. percben Mihók Martin szöglete után a kipattanó labdát szép mozdulattal juttatott a kapuba a korábban csereként beálló Majlinger Máté, 4–2. A beadásokra azonban továbbra sem volt ellenszerünk, az újabb magas labda után ismét gólt szerzett a Ferencváros, így 5–2-re győztek.

Remekül indult nekünk a meccs, kombinatívok voltunk támadásépítésben, szép gólt szereztünk. A mi akaratunk érvényesült. Félóra elteltével azonban két perc megfordította az eredményt a Fradi, ami elbizonytalanított bennünket. A II. félidőben vissza akartunk jönni a meccsbe, ám nem tudtuk a kapu előtti magasságbeli fölényüket ellensúlyozni. Hiába volt mezőnyben kiegyenlített a játék, a kapu előtti hatékonyságban a hazaiak voltak jobbak. Naivok voltak, kevés volt ma a győztes karakter